Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

gruevski

“Maqedonia po Albanizohet me rritëm të shpejtë. Ivanov u çmend”

Avokat Spartak Ngjela shprehet optimist se shqiptarët e Maqedonisë po marrin vendin e tyre në tokën e tyre të grabitur nga padrejtësitë. ...

Maqedoni, reagon Zaev: Ivanov ka bërë grusht shteti për interesa kriminale

“Gjorgje ivanov me vendimin që të mos e jep mandatin, ka bërë grusht-shtet, duke e futur vendin në një krizë të thellë”, tha Zoran...

Gruevski i gatshëm ta mbështesë LSDM-në nëse heq dorë nga ligji për shqipen

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, përmes një shkrimi në Facebook, ka vazhduar me thirrjet për mobilizim të maqedonasve siç ka thënë në mbrojtje të...

Kremlini “kërcënon” Ramën, Sputnik: Rrëzoi Gruevskin, platforma u hartua në Tiranë

Portali informativ rus Sputnik ka analizuar krizën politike në Maqedoni dhe dështimin e Nikola Gruevskit për të formuar shumicën. Sipas “Sputnik”...

Zbardhen bisedat; Gruevski tallet me ambasadorët e SHBA dhe BE-së

VMRO-DPMNE, si asnjëherë më parë, në komunikatat e saj ka shprehur gjuhë të ashpër ndaj ambasadorëve, të cilët kanë vizituar këtë seli për takime...

Ja sa deputet fitojnë partitë shqiptare në Maqedoni

LSDM-ja e Zoran Zaev ka qenë surpriza e zgjedhjeve në Maqedoni teksa ka lënë pas deri në këto momente VRMO-në e Nikolla Gruevskit. ...

Lajmet e fundit