Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
13 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

gruevski

Zaev thumbon Gruevskin: Kthehu në shtëpi e shlyej dënimin, pastaj ndihmo vendin

Kryeministrin Zoran Zaev e kanë pyetur gazetarët për statusin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili ka shkruar se ndien keqardhje dhe i vjen që...

Maqedonia kërkesë të dytë për ekstradimin e Gruevskit nga Hungaria, ja për çfarë e akuzon

Ministrja e Drejtësisë në Maqedoninë e Veriut, Renata Deskovska ka nënshkuar sot një kërkesë të re për ekstradim të ish kryeministrit Nikola Gruevski nga...

Gruevski ‘shijon’ azilin në Hungari, filmohet në jaht duke…

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Gruevski ndodhet në Hungari ku muaj më parë përfitoi azil politik. Ndërkohë, ish kryeministri nuk...

‘Mos i kalo caqet, mos bëj të fortin’, Basha mesazh Ramës: Do lutesh të kesh fatin e Nikolla Gruevskit

Kreu i PD, Lulzim Basha është duke zhvilluar këto momente një takim me gazetarët në selinë blu. Teksa komentoi konferencën e sotme të kryeministrit...

Dosja ‘Tanku’, ish kryeministrit mund t’i hiqet dënimi me burg

Gjykata Penale në Shkup konfirmoi se deri te gjykata më e lartë i ka parashtruar aktet e lëndës ‘Tank’, në të cilin me dy...

Arrestohen dy ish ministra maqedonas, i akuzuar edhe ish kryeministri Gruevksi

Pesë ish-zyrtarë të lartë shtetërorë po hetohen nga prokuroria maqedonase për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në godinën e parlamentit.  ...

‘Si skenat që krijoi Gruevski’, Lleshaj reagon pas incidentit mes Palokës dhe Ramës

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me situatën e krijuar paraditen e sotme në Kuvend ku kryeministri Edi Rama u njollos me...

Gruevski nga azili “uron” nënshkrimin e Protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Menjëherë pas nënshkrimit të Protokolit për në NATO, përmes një postimi në Facebook ka reaguar ish kryeministri Nikolla Gruevski. Gruevski  derisa në mënyrë ironike...

Gruevski rrëfehet nga arratia: Po të rrija në Maqedoni do të më vrisnin në burg

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Grevski prej disa muajsh ndodhet me azil politik në Hungari, pasi prokuroria nxorri një mandat arresti për të në...

Ligji për pagat e deputetëve, Kuvendi i Maqedonisë i ndërpret rrogën Gruevskit

Kuvendi i Maqdonisë ka votuar pro propozimit për ndryshimit të ligjit për pagat e deputetëve. Sipas këtij ligji edhe ish-kryeministrit në...

Lajmet e fundit