Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

grua

Krijohet partia më e re në Turqi, ja kush është “gruaja e hekurt” që do sfidojë Erdoganin

Meral Aksener, ish-ministre e Brendshme dhe njëkohësisht një figurë e njohur e nacionalizmit turk, krijoi sot partinë më të re në Turqi. ...

Të shtëna me armë zjarri në mesnatë, brenshëri plumbash drejt banesës së një gruaje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë orëve të natës së mbrëmshme në Fushë-Arrëz. Persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me...

Historia tronditëse e intelektuales shqiptare, dhunohej prej vitesh nga bashkëshorti

  Puna ja do që të prekë nga afër rrëfime e përjetime nga më të rëndat. Por si ndihet  vetë specialistja Lindita Lushaku...

Burrat shqiptarë s’ndalen, 37-vjeçarja mbrohet menjëherë nga gjykata pas dhunës së bashkëshortit

Burrat shqiptarë nuk ndalen. Një tjetër, grua, bashkëshorte, ka marrë dje një urdhër të menjëhershëm mbrojtje nga gjykata, për shkak të dhunës së burrit...

Qeveria shqiptare për herë të parë në histori dominohet nga gratë

Për herë të parë që nga krijimi i shtetit shqiptar kemi një qeveri që dominohet nga gratë. Me lëvizjet e sotme të kryera nga...

Burri fut me dhunë gruan në bagazhin e makinës dhe largohet, kalimtarët filmojnë momentin

Në një video të publikuar “People’s Daily” shihet se një burrë fut me dhunë një grua në bagazhin e makinës dhe më pas largohet....

Pakistan, propozohet që burrat t’i rrahin gratë nëse ato refuzojnë të kryejnë marrëdhënie seksuale

Burrat duhet të lejohen që të rrahin lehtë gratë e tyre, nëse ato refuzojnë që të kryejnë marrëdhënie seksuale. Ky propozim është bërë nga...

Lajmet e fundit