Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

gripi

Nis vaksinimi kundër gripit i arsimtarëve, Manastirliu: Procesi do të vijojë në të gjithë vendin

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu sëbashku me ministren e Arsimit Evis Kushi, kanë qenë në një shkollën "1 Qershori" në Tiranë, për të ndjekur...

Gripi i përhapur në 40 shtete mbërrin edhe në Shqipëri, shefja e ISHP: Virusi në qarkullim, merrni masa

Pas festave gripi që është përhapur në 40 shtete ka prekur edhe vendin tonë. Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në...

Gripi përhapet ndjeshëm gjatë festave, prek 45 shtete: Ka pasur 2.900 vdekje

Gripi është përhapur në 45 shtete sipas CDC. Më të goditurat janë vendet veriore dhe perëndimore. Aktualisht lloji i gripit B po shfaqet më...

ISHP: Vendi nuk ndodhet në epidemi, por ka aktivitet me intensitet të lartë të gripit

Lidhur me situatën e gripit në Shqipëri, Instituti i Shëndetit Publik bën me dije për qytetarët se vendi nuk ndodhet në epidemi, por ka...

Porositen 50 mijë vaksina për t’i bërë ballë gripti në Shqipëri

Moti i ngrohtë i tetorit, por dhe i ditëve të para të nëntorit ka rritur numrin e virozave stinore që qarkullojnë në popullatë, shenjat...

Gjithçka që duhet të dini për të luftuar gripin te fëmijët tuaj

Dr. Niketa Koliçi, mjeke neonatologe në Spitalin Amerikan, jep disa këshilla se si të mbroni dhe të trajtoni fëmijet tuaj në këto ditë virozash....

I ftohti, mjekët Pneumologë të Spitalit Amerikan: 7 gjeste parandaluese për t’u mbrojtur kundër viruseve të dimrit

Ulja e temperaturave riaktivizon sëmundjet e mushkrive të cilat në jo pak raste mund të kthehen në një rrezik serioz për shëndetin. ...

Vdekja e 7-vjeçare nga gripi toksik, reagon Ministria e Shëndetësisë: Këto janë gjestet që ju mbrojnë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale shpreh dhimbjen për fatkeqësinë e ndodhur në spitalin e Durrësit, ku një 7 vjeçare humbi jetën pasi u...

Harta e gripit për Europën, ja sa rrezikohet Shqipëria (Foto)

Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe Qendra Europiane e Parandalimit të Kontrollit të Sëmundjeve kanë publikuar hartën e rrezikshmërisë nga virusi i gripit për vitin...

Alarmi për epidemi gripi në media, mjekja e njohur sqaron situatën: Ja si qendron e vërteta

Ditën e fundit në media ka qarkulluar lajmi se është përhapr njjë epidemi e rëndë gripi. Por lidhur me këtë situate...

Lajmet e fundit