Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

gripi i shpendeve

Asgjësohen 181 shpendë në Peqin, dolën të infektuara me “gripin e shpendëve”

181 shpendë janë asgjësuar nga veterinerët në Peqin, pasi nga kontrollet ka rezultuar se ato janë të infektuara me “gripin e shpendëve”. Ata u...

Ministria dha alarmin për gripin e shpendëve, Voltana Ademi merr vendimin DRASTIK: Në territorin e bashkisë nuk do të…

Bashkia e Shkodrës ka marrë vendimin drastik përsa i takon tregtimit të shpendëve. Do të ndalohet aktiviteti i tregtisë së gjësë së gjallë në...

Gripi i shpendëve në Shqipëri, Zv.ministrja e Bujqësisë: Situata është nën kontroll, njerëzit nuk rrezikohen të infektohen

Pas konfirmimit të rasteve të para me gripin e shpendëve i njohur si H5N8, zëvëndës ministrja e Bujqësisë, Ermira Gjeçi  ka bërë me dije...

U konfirmuan rastet e para me gripin e shpendëve, Silva Bino tregon nëse janë të rrezikuar qytetarët; tregon simptomat

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar dje se në Shqipëri janë konfirmuar rastet e para të gripit të shpendëve. Në lidhje me këtë...

Sa rrezikohet Shqipëria nga gripi i shpendëve? Ministria jep informacion: Kemi marrë masat e nevojshme…

Ministria e Bujqësisë  përmes një postimi ka qetësuar qytetarët në lidhje me gripin e shpendëve duke theksuar se aktualisht Shqipëria është e pastër nga...

Gripi i shpendëve po përhapet me shpejtësi, qeveria merr masa dhe bllokon importin e pulave nga 15 vende të BE-së

Qeveria shqiptare ka vendosur të ndalojë importin e shpendëve të therrura dhe të gjalla nga 15 vende të Bashkimit Europian dhe nga Izraeli. Urdhri është...

Nuk mjafton koronavirusi, në Kinë shpërthen edhe gripi i shpendëve

Pas koronavirusit që ka vrarë më shumë se 300 njerëz në Kinë, tani shteti aziatik do t'i duhet të përballet edhe me gripin e...

Vërtetohet prania e Gripit të Shpendëve në Shqipëri, liqenet ndërkufitare mundësi e përhapjes së sëmundjes

Përhapja globale e gripit të shpendëve dhe numri i shumtë i tipeve virale që qarkullojnë aktualisht, si dhe infeksionet që shkaktohen nga këto shtame,...

Rikthehet gripi i shpendëve, zbulohen dhjetëra raste të reja në Francë

Ka shkuar në 52 numri i kafshëve të infektuara me virusin H5N8, i njohur si gripi i shpendëve në disa ferma të Francës. ...

Mbildhet Ministria e Bujqësisë: Merrni masa urgjente për Gripin e Shpendëve, rrezikohemi

Rreziku nga mbërritja e virusit të Gripit të Shpendëve në vendin tonë dhe masat paraprake që duhen ndërmarrë, ka detyruar sot Zëvendësministrin e Bujqësisë,...

Lajmet e fundit