Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

gripi i shpendeve

Mijëra pula të ngordhura nga gripi i shpendëve, pezullohet nga detyra drejtoresha e Veterinarisë

Është pezulluar nga detyra drejtoresha e Përgjithshme e Agjensisë Kombëtare të Veterinarisë dhe Mbrojtjes së Bimëve, Tana Kika. Pezullimi nga detyra i Kikës vjen pas...

“AIBA” konfirmon gripin e shpendëve: Të gjitha pulat tona do t’i asgjësojmë, pa pritur të ngordhin vetë! Autoritetet i kemi njoftuar që në 12...

Kompania e "AIBA" njofton rënien e gripit të shpendëve në pularitë e saj. Nisur nga situata e krijuar, "AIBA" bën me dije se ka...

GRIPI I SHPENDËVE/ Ministria e Bujqësisë urdhëron kontroll veterinar në të gjitha fermat: Të asgjesohen menjëherë të gjithë shpendët e ngordhur

Ditën e sotme Ministria e Bujqësisë konfirmoi rastin e parë me virusin H5N8 në vendin tonë, i njohur ndryshe si gripi i shpendëve. Ministria ka...

“Paralajmëruam se është gripi i shpendëve”, Shoqata thirrje ministres së Bujqësisë: Reago ose shkojmë në SPAK

Shoqata për Mbrojtjen e Konsumatorit dhe Prodhuesit Vendor ka reaguar pasi ministrja e Bujqësisë konfirmoi rastin e parë të gripit të shpendëve në Durrës. Shoqata...

Konfirmohet rasti i parë i gripit të shpendëve në Durrës, masat e higjienës që duhet të merrni

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural njofton se konfirmohet rasti i parë i gripit të shpendëve në Durrës. Në njoftim thuhet se janë marrë të...

Një javë më parë ngordhën 600 pelikanë kaçurel, ekspertët dhanë alarmin për gripin e shpendëve

Rreth 600 pelikanë kaçurel ngordhën masivisht një javë më parë në Liqenin e Prespës. Alarmin e dhanë ekspertët grekë, të cilët monitoronin koloninë e pelikanëve...

Mbi 400 mijë pula të ngordhura në Durrës, reagon përgjegjësi i bujqësisë

Pularitë në qytetin e Durrësit janë prekur ditët e fundit nga gripi i shpendëve dhe deri më tani raportohet se kanë ngordhur më shumë...

Gripi i rëndë i shpendëve kërcënon Europën: Ç’duhet të dini

Disa shpërthime të gripit të rëndë të shpendëve në Europë dhe Azi janë raportuar ditët e fundit në Organizatën Botërore për Shëndetin e Kafshëve...

Shfaqet gripi i shpendëve në Fier, asgjësohen 120 krerë pula, rosa e pata

Fieri është qyteti i rradhës në vendin tonë ku është shfaqur Gripi i Shpendëve. Ratsi i fundit është indetifikuar në fshatin Adë të Njësisë...

Gripi i shpendëve, Ministria e Bujqësisë merr VENDIMIN: Ndalohet tregtimi i tyre në tregjet e hapura

Ministria e Bujqësisë ka vendosur që të ndalojë tregtimin e shpendëve në tregjet e hapura, pasi përbëjnë rrezik për qytetarët. Ky vendim është marrë pas...

Lajmet e fundit