Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

gripi i shpendeve

Gripi i Shpendëve, ministrja Krifca: Konsumoni mish dhe vezë, infektimi nuk transmetohet kur gatuhen në mbi 80 gradë

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca, ka folur mbrëmjen e sotme mbi situatën me gripin e shpendëve në vendin tonë, ku deri më tani janë...

Gripi i shpendëve, ministria e Bujqësisë: S’kemi asnjë vatër dhe rast të ri në 24 orët e fundit

Ministria e Bujqësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit nuk është identifikuar asnjë vatër e re dhe asnjë rast i...

Gripi i shpendëve/ Konfirmohen vatra të reja në Divjakë dhe Devoll, Gjeci: Policia të ndalojë shitjen në tregje, i sigurojmë konsumatorët se…

Zv/ministrja e Bujqësisë Ermira Gjeci në një konferencë për mediat ka bërë me dije se janë konfirmuar edhe dy vatra të reja në vendin...

Ngordhja e 60 pulave në Divjakë, dalin analizat, KONFIRMOHET gripi i shpendëve

Pas Durrësit, Korçës dhe Dibrës edhe në fshatrat e Divjakës është konfirmuar prezenca e gripit të shpendëve. Analizat e dërguara në Tiranë nga veternierët e...

Zv. ministrja e Bujqësisë: Ndalohet tregtimi i shpendëve të gjallë, mishi dhe vezët të gatuhen mbi 70 gradë

Zv. ministrja e Bujqësisë, Ermira Gjeci ka folur sërish për gripin e shpendëve, ku bëri me dije se është ndaluar shitja e shpendëve të gjallë, ndërsa...

Gripi i shpendëve në tre qytete, Ministria: Kanë ngordhur mbi 350.000 pula, sëmundja nuk transmetohet nga ngrënia e produkteve

358.522 pula kanë ngordhur deri tani nga gripi i shpendëve, thotë Ministria e Bujqësisë. Zv/ministrja Ermira Gjeci në një deklaratë për mediat, është shprehur...

Shpërthen një tjetër vatër e gripit të shpendëve, preken pulat e fshatarëve në Dibër

Dibra është qyteti i dytë në vend që kthehet në vatër të gripit të shpendëve. Pas Durrësit ku janë asgjësuar deri tani më shumë...

AKU shton kontrollet për mishin në treg: Deri tani nuk kemi gjetur asnjë rast që lidhet me gripin e shpendëve! Garantojmë sigurinë ushqimore

Që prej shfaqjes së rasteve të gripit të shpendëve në vende të ndryshme të Europës, prej disa javësh, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit thotë se...

Gripi i shpendëve, Gjeci publikon SHIFRAT: Kanë ngordhur 340 mijë pula, janë asgjesuar 120 mijë prej tyre

Zvëndës-ministrja e Bujqësisë, Ermira Gjeci, në një prononcim për mediat ka bërë me dije se shërbimet veterinare janë prezente në çdo fermë ku ka...

Zv.ministrja e Bujqësisë: Të gjitha pulat e ngordhura nga gripi i shpendëve janë groposur, por jo në Durrës

Mbi 300 mijë pula kanë ngordhur gjatë këtij muaji si pasojë e Laringo Tracheite apo gripi të shpendëve. Zëvendës-ministrja e Bujqësisë, Ermira Gjeci në një...

Lajmet e fundit