Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

grip

Vetëm 65 raste me grip në SHBA, rreth 1,100 në të gjithë botën

Gjatë tre javëve të para të 2021, laboratorët klinikë në SHBA kryen 23,549 teste për influenza, virusin e gripit. E nga...

“Pacientët me Covid-19 të ndahen nga ato me grip”, Koraqi: Pritet që shifrat të rriten, gripet stinore po e rëndojnë situatën

Shefi i laboratorit mikrobiologjik në QSUT, Andi Koraqi ka deklaruar se dimri sjell edhe gripet e stinës, por nuk duhet të ngatërrohen me koronavirusin....

EPIDEMI/ 1 në 10 persona me simptoma gripi në Greqi, vdesin dhjetëra pacientë

Gripi në Greqi është përhapur në të gjithë vendin dhe me dhjetëra pacientë kanë humbur jetën. Disa shkolla janë mbyllur për...

Gripi sezonal ka ‘mbërthyer’ Maqedoninë e Veriut, vdesin 4 pacientë

Gripi sezonal vijon të jetë prezent në Maqedoninë e Veriut. Përmes një raporti javor, Institutit i Shëndetit Publik ka konfirmuar se katër...

5 të vdekur nga gripi në Mal të Zi, mes tyre një fëmijë 2 vjeç

Pesë persona kanë ndërruar jetë si pasojë e gripit gjatë javës së kaluar në Malin e Zi. Mësohet se mës viktimave...

Porositen 50 mijë vaksina për t’i bërë ballë gripti në Shqipëri

Moti i ngrohtë i tetorit, por dhe i ditëve të para të nëntorit ka rritur numrin e virozave stinore që qarkullojnë në popullatë, shenjat...

E rëndë në Tepelenë, mbërrin i vdekur në spital një 10-vjeçar, dyshimet e para

Mbërrin i pajetë një 10-vjeçar në spitalin e Tepelenës. Nga informacionet e para mësohet se i mituri ishte në gjendje gripale prej disa ditësh....

Harta e gripit për Europën, ja sa rrezikohet Shqipëria (Foto)

Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe Qendra Europiane e Parandalimit të Kontrollit të Sëmundjeve kanë publikuar hartën e rrezikshmërisë nga virusi i gripit për vitin...

Lajmet e fundit