Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

greve

Merr fund ‘ngërçi’ në Rinas, ministrja Balluku jep lajmin: Nga ora 09.00, hapësira ajrore shqiptare kthehet në normalitet

Operimet nga Aeroporti Ndërkombëtar i Rinas i rikthehen sot normalitetit. Ministrja Belinda Balluku njofton se prej orës 09.00 të mëngjesit të sotëm hapësira ajorore...

Eksperti i aviacionit ia lë fajin shtetit: U ndryshuan kushtet e operimit, kontrollorët bëjnë 1 muaj punë dhe 1 muaj pushim. Jemi të paaftë

Dritan Goxhaj, eskpert i aviacionit civil thotë se shteti është përgjegjës për situatën e krijuar në Rinas, ku prej ditës së djeshme Aeroporti ka...

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për bllokimin e aeroportit të Rinasit, ja akuza që rëndon mbi kontrollorët

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet në lidhje me situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit, ku prej mbrëmjes së djeshme kontrolloorët kanë bllokuar...

PLAS në studio, kontrollori i kthehet Baton Haxhiut: Për 23 vite kam mbajtur b*thën tënde të sigurt në ajër

Ka plasur keq debati mes analistit Baton Haxhiu dhe kontrollorit të Rinasit Andel Trebicka.Fillimisht ka qenë analisti që tha në studion e emisionit “Opinion”...

USHTRIA në MBLEDHJE urgjente, Newsbomb.al mëson VENDIMIN: Të gatshëm të marrim në kontroll trafikun ajror në Rinas!

Pak minuta më parë drejtuesit e ushtrisë ka zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme përsa i përket situatës në aeroportin e Rinasit, ku prej mbrëmjes...

Bllokimi i fluturimeve në Rinas, flet kontrollori: Na i lejon ligji, kemi shpallur paaftësi dhe jo grevë. Asnjë nuk mund të na zëvendësojë ne,...

Prej mbrëmjes së djeshme fluturimet në Rinas janë bllokuar për shkak se 65 kontrollorët kanë shpallur paaftësinë për të punuar, duke e arsyetuar me...

Greva në Itali, ‘AlItalia’ anullon disa fluturime drejt Shqipërisë, ja cilat janë

Kompania ajrore ‘AlItalia’ do të anullojë disa fluturime drejt Shqipërisë dhe vendeve të tjera, pas grevës 1 ditore të kontrollorëve të trafikut ajror. ...

Greqia në ngërç, sindikatat në grevë të përgjithshme

Spitalet funksionojnë me personel sigurie, mjetet e shërbimit publik kanë funksionuar vetëm për disa orë, tragetet që lidhin Pireun me ishujt grekë kanë qëndruar...

Aeroporti i Prishtinës në kaos, bllokohet 6 orë

Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’ në Prishtinë pritet të mbajnë sot serish grevë, pasi përpjekjet për të dialoguar rreth kërkesave të tyre deri...

Fluturimet SOT drejt Italisë, Autoriteti i Aviacionit Civil ka një njoftim të rëndësishëm

Sindikata e punonjësve në Itali, ka paralajmëruar për sot një grevë 4 orëshe, e cila nis në orën 10:00 paradite dhe përfundon në orën...

Lajmet e fundit