Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

greve urie

Me fëmijët në krah, naftëtarët e Ballshit protestojnë para Uzinës: Do futemi në grevë urie!

Naftëtarët e Ballshit kanë vazhduar dhe sot protestën e tyre para Uzinës së përpunimit të naftës. Ata kërkojnë që rafineria të mos çmontohet për...

Paralajmëruan se do të ulnin qepenat, flet kreu i shoqatës së biznesit të vogël: Nuk ndalemi! Grevë urie nëse nuk anulohet procesi i fiskalizimit

Kreu i shoqatës së biznesit të vogël dhe të mesëm, Albert Nasto, ditën e sotme ka paralajmëruar se protestat nuk do të ndalen derisa...

Të dënuarit në burgun e Peqinit, Burrelit e Fushë Krujës futen në grevë dhe refuzojnë ushqimin, s’i lejuan të takohen me familjarët

Të burgosurit në burgun e Peqinit, të Burrelit dhe Fushë-Krujës prej mëngjesit të sotëm kanë hyrë në grevë. Burime për mediet bëjnë me dije...

Kritiku i Kremlinit humb 8 kg në burg, zyrtarët kërcënojnë se do të ushqejnë me forcë Navalny-n

Zyrtarët rusë të burgut po kërcënojnë se do të fillojnë të ushqejnë me forcë kritikun e burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny, pasi ka humbur...

Mjekët dhe infermierët paralajmërojnë grevë urie, kërkojnë 300 euro shtesë

Duke nisur nga java tjetër, punonjësit shëndetësor privat në Kosovë do të futen në grevë urie.   Lajmi është konfirmuar nga Kryetari...

288 ditë në grevë urie, vdes në shtëpinë e saj këngëtarja turke

Helin Bolek, 28 vjeçe, anëtare e grupit muzikor "Yorum", është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj, raporton The Guardian. Këngëtarja...

Masakra e Pukës/ 3 vëllezërit e dënuar, në grevë urie, prej 3 ditësh refuzojnë ushqimin

Tre vëllezër të dënuar për masakrën e Pukës në vitin 2012, prej tre ditësh janë në grevë urie. Anton, Sokol dhe...

Minatorët ‘ultimatum’ Ramës: Deri më 22 shkurt…

Minatorë dhe anëtarë të sindikatës po protestojnë sot para kryeministrisë. Ata kërkojnë miratimin e statusit të minatorit, në të kundërt paralajmërojnë...

Studentët e Juridikut më shumë se TË VENDOSUR: Do shkojmë në GREVË URIE, dyert e universitetit nuk hapen…

Studentët e Juridikut shprehen të vendosur për vijimin e ngujimit të tyre në ambientet e univeristetit deri në plotësimin e kërkesave të tyre. ...

2019-ta fillon me protesta, banorët e Astirit djegin goma e paralajmërojnë grevë urie

Në ditën e 60 të protestës banorët e Astirit kanë përshkallëzuar protestën. Banorët kanë bllokuar rrugën dhe kanë djegur disa goma...

Lajmet e fundit