Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

greva

Punonjësit nuk heqin dorë nga greva, gjendja shëndetësore e rëndë: Pa lekët, të vdekur dalim nga këtu, do ketë viktima

Punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët e Ballshit nuk heqin dorë nga greva edhe pse gjendja shëndetësore është e rënduar.   Ka...

Greva e urisë në Ballsh, rëndohet gjendja shëndetësore e një grevisti (EMRI)

Greva e urisë e naftëtarëve të Ballshit është në ditën e dytë, ndërsa raportohet se Baçi Muça është ndier keq dhe është thirrur ambulanca...

Pedagogët vendosin sot për grevën, bllokohet mësimi në dy fakultete

Sot në orën 11:00 pritet të mblidhet Asambleja e Pedagogëve për të vendosur në lidhje me grevën e paralajmëruar. Kujtojmë...

‘Modeli amerikan’ mbërrin edhe në Kosovë, sonte në orën 00:00 mbyllet qeveria ‘Haradinaj’

Shteti nga nesër hyn në ‘shutdown’, pra nuk mund të kryhet asnjë pagesë, përveç borxheve publike. Pagat e sektorit publik kanë...

Qeveria e Haradinajt përballet me greva, del dëshmia: Ky është njeriu i Thaçit që qëndron pas tyre

Pas grevave të minatorëve të Trepçës, mjekëve kirurgë dhe mësimdhënësve, edhe shërbyesit civilë kanë paralajmëruar nisjen e një greve të martën. ...

Shteti pranë kolapsit/ 20 mijë punëtorë në grevë, kërkojnë rritje pagash

Rreth 20 mijë punëtorë të shërbimit civil në Kosovë pritet të hyjnë në grevë në fund të muajit janar, nëse nuk u plotësohen kërkesat...

Video/ Grevistët e Zharrëzës nxjerrin përjashta deputeten e PS, i grisin para syve raportin e kryeministrit

Grevistët e Zharrëzës kanë nxjerrë jashtë deputeten e PS-së, Antoneta Dhimën, e cila kërkoi t’u dorëzonte një raport të komisionit ndërministror ku pranohej dëmi,...

Të sfilitur dhe të pafuqishëm grevistët replikojnë me Niko Peleshin: Po e politizon, mos spekulo me gjakun dhe fatkeqësinë tonë

Banorët e Zharrëzës që kanë hyrë në grevë urie kanë replikuar të indinjuar me zv/kryeministrin Niko Peleshi, i cili tha në Kuvend se protestuesit...

“Që nga Gramoz Ruçi dhe te 15 të tjerët, jeni të gjithë kriminelë”, banori i Zharrëz pëson atak kardiak, mediat censurojnë grevën

Banorët e Zharrëzës kanë hyrë sërish në grevë kundër aktivitetit të kompanisë Bankers, të cilën ata e akuzojnë se po u shkatërron shtëpitë me...

Shtyhet greva, Kapshtica bllokohet deri të hënën

Greva në Greqi do të shtyhet deri ditën e hënë e për këtë arsye pika kufitare e Kapshticës do të vijojë të jetë e...

Lajmet e fundit