Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

greva

Ulsi Manja për Hartën e re: Shpërndan 408 gjyqtarë, është përgatitur nga ekspertët më të mirë që nga 2019! Presim “ok” nga Financat             

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, është ftuar në një seancë dëgjimore në Kuvend për Hartën e re gjyqësore. Ai ka thënë se sapo Ministria...

Vazhdon kaosi: ANULOHEN 4 nisje nga Rinasi dhe 2 mbërritje, fluturimet e tjera riplanifikohen (LISTA)

Aeroporti i Rinasit vazhdon të jetë i bllokuar për shkak të grevës së kontrollorëve të AlbControll, trë cilët u deklaruan të gjithë njëherësh si...

Greva e naftëtarëve të Ballshit, Meta bën thirrje: Të vendoset menjëherë dialogu para se të rrezikohet jeta e tyre

Presidenti ilir Meta ka bërë thirrje për vendosjen e menjëhershme të dialogut mes Qeverisë dhe grave greviste e naftëtarëve. Meta shkruan...

Pas 16 ditësh, mbyllet greva e punonjësve të Poçemit, morën tre rroga

Punonjësit e nënstacionit të Poçemit kanë mbyllur ditën e sotme grevën e urisë, që zgjati 16 ditë.   Mësohet se ata...

Dita e 12 e grevës, refuzohet shërbimi mjekësor nga naftëtarët e Ballshit: Politika nuk po reagon

Naftëtarët e Ballshit sot janë futur në ditën e 12 të grevës dhe ende nuk kanë asnjë shpresë për të marrë zgjidhje për 6...

Greva e naftëtarëve në Ballsh, përfundon me urgjencë në spital një punonjës (EMRI)

Naftëtarët e Ballshit prej disa ditësh janë në grevë urie dhe sot një prej tyre ka përfunduar në spital për shkak të gjendjes së...

Punonjësit nuk heqin dorë nga greva, gjendja shëndetësore e rëndë: Pa lekët, të vdekur dalim nga këtu, do ketë viktima

Punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët e Ballshit nuk heqin dorë nga greva edhe pse gjendja shëndetësore është e rënduar.   Ka...

Greva e urisë në Ballsh, rëndohet gjendja shëndetësore e një grevisti (EMRI)

Greva e urisë e naftëtarëve të Ballshit është në ditën e dytë, ndërsa raportohet se Baçi Muça është ndier keq dhe është thirrur ambulanca...

Pedagogët vendosin sot për grevën, bllokohet mësimi në dy fakultete

Sot në orën 11:00 pritet të mblidhet Asambleja e Pedagogëve për të vendosur në lidhje me grevën e paralajmëruar. Kujtojmë...

‘Modeli amerikan’ mbërrin edhe në Kosovë, sonte në orën 00:00 mbyllet qeveria ‘Haradinaj’

Shteti nga nesër hyn në ‘shutdown’, pra nuk mund të kryhet asnjë pagesë, përveç borxheve publike. Pagat e sektorit publik kanë...

Lajmet e fundit