Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
13 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

greva e urise

Greva në burgje, Ministria e Drejtësisë jep njoftimin: Situata paraqitet e normalizuar, ka nisur hetimi për organizatorët

Grevat e të burgosurve në disa burgje të Shqipërisë duket se janë mbyllur, të paktën kështu thuhet në njoftimin për shtyp të Ministrisë së...

Erion Veliaj zbulon pasojat që i la GREVA e URISË në 2010: Kam patur një problem me mëlçinë, për shkak të COVID-19 s’kisha fuqi...

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka folur për ditët që qëndroi në karantinë pasi u infektua me koronavirus. Ai...

10 vite nga greva e urisë së PS-së në Bulevard, Rama asnjë fjalë për ‘sakrificat sublime’ (FOTO)

Sot, bëhen plot 10 vjet nga nisja e grevës së urisë së Partisë Socialiste në bulevard, e cila startoi më 30 prill 2010 deri...

Rëndohet situata për Qeverinë e Ramës, banorët e Zharrëzës marshojnë drejt Tiranës pas neglizhencës

Në një kohë kur opozita ndodhet në ditën e pestë të protestës, përpara Kryeministrisë pritet të shfaqen shumë shpejtë edhe protestuesit që vërtetë kanë...

Vogëlushi në Zharrëz vendos duart në kokë kur sheh pas 7 ditësh babain e tij grevist

Një moment dramatik ka qenë për të gjithë grevistët dhe mbështetësit e tyre në Zharrëz kur vogëlushi Alesio ka hyrë në ambientet ku po...

Pas 6 ditësh në grevë, banorët e Zharrëz bllokojnë rrugën për makinat e Bankers

Banorët e Zharrëzës në Fier janë duke zhvilluar një protestë të gjerë kundër kompanisë Bankers Petroleum, e cila sipas tyre, me veprimtarinë e saj...

Përkujtohet 25 vjetori i grevës së urisë, Basha: Rinia shqiptare nuk do të zhgënjejë as sot

Partia Demokratike ka përkujtuar sot 25 vjetorin e grevës së studenteve e cila i parapriu rrëzimit të shtatores së diktatorit. Pedagogë dhe studente kanë...

Lajmet e fundit