Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Greta Thunberg

“Ndotja e klimës zvogëlon organin gjenital”, Greta Thunberg: Prandaj le të mblidhemi të gjithë në protestën e radhës

Aktivistja adoleshente suedeze Greta Thunberg së fundmi ka reaguar ndaj raportimeve se ndotja globale mund të sjellë zvogëlimin e penisit të njeriut. 18-vjeçarja ka shpërndarë...

U tall me të, Greta Thunberg i përgjigjet Trump me të njëjtën monedhë: Kaq qesharak, qetësohu Donald

Aktivistja 17 vjeçarje Greta Thunberg mesa duket kishte pritur momentin për t'iu kthyer "dhëmb për dhëmbë" presidentit aktual të SHBA-së Donald Trump. ...

Zaev bie sërish pre e kamerës së fshehtë, mendon se flet me aktivisten Greta Thunberg dhe shajnë Macronin

Komedianët rusë Vovan dhe Lexus e morën në telefon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut për të diskutuar për presidentin e Francës Emmanuel Macron dhe...

Babai i Greta Thunberg: Nuk kam besuar ndonjëherë te aktivizmi për ndryshimet klimaterike. E bëra të shpëtoja vajzën nga depresioni

Babai i Greta Thunberg tha se në fillim nuk e mbështeste aktivizimin e vajzës së tij për ndryshimet klimatike, duke e konsideruar ‘ide te...

Nuk do ta besoni kë ka zgjedhur si ‘Personin e Vitit’ revista e famshme TIME (Foto)

Revista e famshme amerikane Time ka zgjedhur si Personin e Vitit, aktivisten e njohur kundër ndryshimeve klimatike Greta Thunberg. Foto e...

‘Kujdes, Greta ‘vrastare’ po iu vëzhgon’, FOTOT e aktivistes 16 vjeçare, të stampuara në gota presionojnë punonjësit e zyrave

Aktivistja 16-vjeçare për mbrojtjen e mjedisit Greta Thunberg, mori vëmendjen e gjithë botës me fjalimin e saj për klimën, në Kombet e Bashkuara. ...

“Ju keni vjedhur fëmijërinë time”, fjalimi DRITHËRUES i adoleshentes suedeze, si i ‘GOZHDOI’ liderët botërorë në OKB

Aktivistja për ndryshimin e klimës, adoleshentja Greta Thunberg hapi Samitin e Kombeve të Bashkuara të hënën me një thirrje të revoltuar ndaj liderëve botërorë....

U nis nga Britania, Greta Thunberg përfundon lundrimin drejt New York-ut me anije

Aktivistja e re në moshë për çështje mjedisore, Greta Thunberg, ka arritur në Nju Jork pas një udhëtimi 15-ditor me anije në Oqeanin Atlantik....

Flet për mjedisin në Parlamentin Europian, 16-vjeçarja i le të gjithë gojëhapur: Siç u tronditëm nga djegia e katedrales, ashtu…

16-vjeçarja me emrin Greta Thunberg është një vajzë nga Suedia që me fjalimet dhe protestat që ka organizuar ka ndikuar shumë në mbrojtjen e...

E PAZAKONTË/ 16-vjeçarja nominohet për çmimin NOBEL

Një rast i pazakontë ka ndodhur në historinë e çmimeve ‘Nobel’. Një 16-vjeçare është nominuar për çmimin Nobel për paqe, pasi...

Lajmet e fundit