Tirana
overcast clouds
7 ° C
7 °
7 °
93 %
2.1kmh
90 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
E hënë, 12 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

greqishtja

Historiani: Greqishtja do jetë gjuhë zyrtare në Himarë, Sarandë dhe Gjirokastër

Historiani dhe publicisti Arben Llalla, një njohës i mirë i çështjeve greko-shqiptare ka paralajmëruar se gjuha greke do jetë zyrtare në Jugun e Shqipërisë....

Lajmet e fundit