Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
10 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

greqia

Në prag të turizmit, Greqia lehtëson masat anti-Covid, hapen dyqanet e vogla në shumë qytete; çfarë do të ndodhë me qendrat tregtare?

Greqia ka lehtësuar masat anti-Covid në prag të sezonit turistik, edhe pse koronavirusi po infekton mijëra njerëz çdo ditë.Nga sot, janë rihapur bizneset e...

Rritja e numrit të infektimeve, Greqia mbyll shkollat, Serbia ‘i ul qepenat’ dyqaneve dhe restoranteve

Autoritetet greke të shëndetësisë kanë vendosur të mbajnë në fuqi edhe për një periudhë tjetër 2-javore masat ndaj pandemisë. Vendimi vjen...

Greqia zgjeron ujërat territoriale me 12 milje në detin Jon, mediat gjermane: Nëse Athina e zbaton, Turqia mund ta shohë si shkak për luftë

Parlamenti Grek votoi pro projektligjit të Ministrisë së Punëve të Jashtme për shtrirjen e ujërave territoriale të vendit në 12 milje detare në Detin...

Masat për Covid-19, Greqia shtyn sërish hapjen e doganës së Kapshticës, ja deri kur do të jetë e mbyllur

Për shkak të numrit të lartë të personave të infektuar me koronavirus, Greqia ka shtyrë sërish afatin e bllokimit të pikës kufitare të Kapshticës...

Greqia zgjeron kufirin detar në Perëndim, DW: Këtij hapi i parapriu një marrëveshje paraprake me Shqipërinë

Të martën (19 janar) parlamenti në Athinë vendos mbi zonën-dymbëdhjetë-milje në Perëndim. Bëhet fjalë për detin midis Greqisë dhe Italisë. Miratimi...

Greqia shtyn sërish masat kufizuese, kufiri me Shqipërinë do të qëndrojë i mbyllur deri më 21 janar

Greqia ka shtyrë masat kufizuese me vendet e tjera për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Sipas njoftimit, masat kufizuese do të...

Pas mbylljes totale të vendit, qeveria greke merr vendimin për rihapjen e shkollave

Qeveria greke vendosi mbylljen totale të vendit për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Ditën e sotme u mor vendimi edhe për...

Kush lejohet të udhëtojë drejt Greqisë, kushtet që duhet të plotësoni (LISTA)

Shefi i Stacionit të Policisë Kufitare Kakavijë, Vilson Dine ka treguar se kush janë kategoritë e njerëzve që mund të udhëtojnë drejt Greqisë. ...

Greqia propozon që të bëhet testi i Covid-19 përpara se të kontrollohen pasaportat në doganë, kush rezulton pozitiv kthehet menjëherë

Greqia ka propozuar që emigrantëve dhe atyre që kalojnë në pikat kufitare me Shqipërinë, t'u bëhet tamponi përpara kontrollit të pasaportave. ...

Greqia nis vaksinimin kundër Covid-19, infermerja që merr dozën e parë bën shenjën ‘Ok’

Ashtu siç ishte parashikuar nga BE-ja, sot ka nisur vaksinimi kundër koronavirusit edhe në Greqi. E para që ka bërë vaksinën...

Lajmet e fundit