Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

Greqi

Dhunoi dhe kërcënoi me jetë vjehrrën, dënohet me burg 48-vjeçari shqiptar në Greqi

Një 48-vjeçar shqiptar është dënuar me 18 muaj burg nga Gjykata e Volës në Greqi, pasi akuzohet për dhunë në familje. Bëhet me dije se...

Kryeministri grek kërkon falje publike për tragjedinë në Tempi: Ne si qeveri kemi përgjegjësi, do të bëjmë gjithçka që të mos përsëritet

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka kërkuar falje falje publike për aksidentin tragjik të përplasjes së dy trenave në Tempi. “Takimi ynë sot po mbahet nën...

EMRI/ U gjet i groposur muaj më parë në Greqi, identifikohet shqiptari, 46-vjeçari ishte arratisur nga burgu

Është identifikuar trupi i pajetë që u gjet në shtator të 2022 në Mouriki, Viotia të Greqisë. Mediat greke bëjnë me dije se trupi që...

Kanabis dhe kokainë në shtëpi, arrestohet 37-vjeçari shqiptar në Greqi

Një 37-vjeçar shqiptar është vënë në prangat e policisë greke, në zonën e Nicës, pasia akuzohet për trafikim droge. Policia është vënë në kërkim të...

Aksidenti tragjik, Greqia “paralizohet” nga protestat, të gjitha shërbimet publike jashtë funksionit

Një tjetër protestë me përmasa të mëdha po zhvillohet ditën e sotme në Athinë, pas aksidentit tragjik në Tepi, ku nga përplasja e trenave...

Vrasja e shqiptarit në Greqi nga bashkëatdhetari, dalin detaje të reja, pamjet filmike tregojnë si ndodhi ngjarja

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhu më 21 shkurt në Greqi ku mbeti i vrarë 40 vjeçari shqiptar,...

Akuzohet për trafikim droge, dënohet me 5 vite burg këngëtari shqiptar në Greqi

Është dënuar me 5 vite burg këngëtari shqiptar, Arian Begaj, i cili akuzohet për trafikim droge në Greqi. Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari...

“Vajza ime kishte ëndrra”, flet babai i Evegjeni Mickës që humbi jetën në aksidentin tragjik: Askush të mos mohojë përgjegjësinë!

Babai i Evgjeni Mickës, e cila humbi jetën në aksidentin e trenave në Tempi, ka treguar momentet e vështira që kalon ai dhe familja...

Policia apel qytetarëve: Mos udhëtoni drejt Greqisë gjatë këtij orari!

Policia e Shtetit ka njoftuar se sot të gjithë qytetarët duhet të shmangin udhëtimin drejt Greqisë nga ora 09:00 deri në orën 18:00. Kjo për...

“Në udhëtimin më të rëndësishëm, s’më more me vete”, çiftet që i “ndau vdekja” në përplasjen e trenave, ja mesazhet rrëqethëse të partnerëve

Rrëfime rrënqethëse janë publikuar ditë pas dite nga tragjedia e trenave në Larisa të Greqisë, në të cilën mbetën viktima edhe 6 shqiptarë. Muaji mars...

Lajmet e fundit