Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Greqi

Momente tmerri për 15 vjeçarin shqiptar në Greqi, tre persona e sulmojnë me thikë në mes të sheshit

Një 15-vjeçar ka përjetuar momente tmerri mbrëmjen e së premtes në sheshin Karamalaki në Agios Panteleimonas, Greqi, pasi është sulmuar me thikë nga tre...

Tentoi të përdhunojë një 19-vjeçare, arrestohet shqiptar në Greqi

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke në Greqi, pasi akuzohet se ka tentuar të përdhunojë një 19-vjeçare greke. Bëhet me dije se...

Rrahu bashkëshorten dhe prindërit e saj, shqiptari arratiset nga paraburgimi në Greqi, arrestohet 4 orë më vonë

Një 48-vjeçar me origjinë shqiptare është arratisur nga paraburgimi paraburgimi i Policisë së Magnezisë. Sapo u konstatua arratisja e tij, është vënë alarmi për...

Vodhi naftë dhe para në zyrat e një kompanie në Rodos, arrestohet 49-vjeçar shqiptar në Greqi

Një 49-vjeçar shqiptar është arrestuar në ishullin Rodos, në Greqi, pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh dhe shpërndarje droge. Sipas medieve greke, më 24 shkurt...

Vrasja e të riut nga Saranda në Greqi, zbardhet ngjarja: Në pranga një taksist shqiptar dhe një grek, ekzekutori dyshohet se fshihet në Shqipëri

Policia greke ka arrestuar një taksist shqiptar me precedentë penalë, i skeduar me katër emra dhe tre mbiemra, dhe një shtetas grek me profesion...

“Nënë, më shpëto se po më vrasin”, TV grek publikon PAMJET E RËNDA të shqiptarit, u dhunua barbarisht nga 4 policë grekë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një i burgosur shqiptar është dhunuar barbarisht nga 4 efektivë policie. Ngjarja ka ndodhur në momentin...

“E goditi me grushta në kokë dhe gjoks”, e rëndë në Greqi, babai shqiptar dhunon vajzën e tij shtatzënë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një 22-vjeçare shtatzënë në muajin e gjashtë është dhunuar nga baba ii saj 50-vjeçar. Sipas mediave...

Ra nga skelat, humb jetën punëtori shqiptar në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kalkida të Greqisë, ku ka humbur jetën një shqiptar. Mediat greke raportojnë se shqiptari ishte duke punuar, ku...

Persona të paidentifikuar përplasin gazetarin shqiptar në Greqi, kolegët apel: Na ndihmoni t’i gjejmë..

Gazetari i njohur investigativ, Shpëtim Zinxhiria në Greqi disa ditë më parë është aksidentuar nga persona ende të pa identifikuar. Ngjarja ka ndodhur në një...

Nuk iu bindën policisë dhe tentuan të largohen, arrestohen tre shqiptarë në Greqi

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë në Marousi në Greqi, pasia akuzohen për vjedhje. Mediat greke shkruajnë se policia u ka brë shenjë...

Lajmet e fundit