Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

Greqi

Zjarr masiv në kampin e refugjatëve në Greqi, 4 mijë të evakuuar

Rreth 4,000 emigrantë janë evakuuar nga kampi i emigrantëve “Moria” në ishullin grek Lesbos pas një zjarri të fortë që shkatërroi tendat dhe shtëpitë...

Arrestohet polici grek me 125 kg kanabis, paguhej 1 mijë euro për çdo rrugë

Një polic grek që shërbente si roje kufitare afër zonave me Shqipërinë u arrestua pasi akuzohet se iu gjet 125 kg hashash dhe dy...

Dy policë grekë dhunojnë barbarisht në organet gjenitale 15-vjeçarin shqiptar

Gazetari shqiptar Shpetim Zinxhiria ka denoncuar një ngjarje të rëndë, që sipas tij i ka ndodhur një 15-vjeçari nga Elbasani, në Kato Patisja në...

Vdekja e shqiptarit në Greqi, të burgosurit në Trikallë hyjnë në grevë 48 orëshe

Një grevë urie 48-orëshe pritet të nisë në burgun e Trikallës në Greqi, në shenjë proteste për zbardhjen e vdekjes së mistershme të shqiptarit...

Kryeministri Edi Rama reagon për herë të parë lidhur me vdekjen e shqiptarit në Greqi

Edi Rama ka reaguar për herë të parë lidhur me vdekjen e mistershme të shqiptarit Pëllumb Marinkollaj, i shtyrë nga disa komente në faqen...

Vdekja e shqiptarit në Athinë është filmuar, familja bën kallëzim për vrasje

Vdekja misterioze e 29-vjeçarit shqiptar Pëllumb Marnikollaj në një komsiariat të policisë në kryeyqtetin grek Athinë do të hetohet nga Prokuroria e Lezhës, ku...

Vdekja e shqiptarit në Greqi, deputeti i LSI premtim familjes: Do zbardhen shkaqet e vërteta

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gjovalin Kadeli, ka reaguar në lidhje me vdekjen e mistershme të 29-vjeçarit nga Lezha, Pëllumb Marinkollaj, në një...

Reagon Policia greke: Ja e vërteta e vdekjes së shqiptarit

Autoritetet greke, pas kërkesës së bërë nga Ambasada shqiptare në Athinë , kane sqaruar vdekjen e 29-vjeçarit, nga Lezha, Pëllumb Marnikollaj, ku thuhet se...

Zbardhja e së vërtetës / Trupi i lezhianit të vrarë në Greqi, ekspertizë edhe në Tiranë

Miq të afërm dhe banorë të zonës, i kanë shprehur ngushëllime familjes Marnikollaj. Mbrëmjen e së shtunës, trupi i viktimës ka mbërritur...

Lajmet e fundit