Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Greqi

I hoqi respiratorin pacientit me Covid-19, arrestohet shqiptari që i mori jetën të moshuarit në Greqi (EMRI)

Ka rënë në pranga shqiptari 60-vjeçar, i cili pak ditë më parë i hoqi respiratorin një 76-vjeçari, duke i shkaktuar vdekjen. Në pranga ka rënë...

Karantina për emigrantët shqiptarë në Greqi dhe Maqedoni, reagon Presidenti Meta: Akt diskriminues! Merrni masa të menjëhershme për të mos krijuar pengesa të tilla

Ditën e djeshme Komiteti Teknik i Ekspertëve mori vendimin që çdo emigrant shqiptar që vjen nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut duhet të qëndrojë...

Zgjedhjet në Shqipëri, Organizatat e emigrantëve shqiptarë kërkesë qeverisë greke: Lehtësoni masat që qytetarët të vijnë të votojnë

Shtatë ditë na ndajnë nga dita e zgjedhjeve,  kjo ka bërë që Organizatat e minoritarëve greke dhe emigranëve shqiptarë në Greqi, t’i bëjnë thirrje...

Grekët nuk pyesin për masat anti-Covid, të rinjtë organizojnë festën, me pije dhe muzikë mbushin sheshin

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Greqi, në sheshim Kypseli, ku me mijëra të rinjë janë mbledhur dhe kanë zhvilluar një festë. Mediat greke...

Greqia shtyn sërish hapjen e doganës së Kapshticës, ja deri kur do të qëndrojë e mbyllur

Pika kufitare e Kapshticës do të jetë e mbyllur deri më 26 Prill. Deri në këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nëpërmjet...

Aksion si në filma, arrestohen dy shqiptarë që trafikonin kokainë në Greqi, njëri tentoi të përplasë me makinë policin (DETAJE)

Dy shqiptarë që trafikonin lëndë narkotike kanë rënë në prangat e policisë në Greqi, pas një aksioni policor. Mediat greke bëjnë me dije se fillimisht...

Situata nga pandemia në Greqi vijon të jetë e rënduar, ja si do të festohen Pashkët

Në Greqi vijon të jetë e rënduar situata nga pandemia e Covid-19. Sipas një njoftimi të bërë nga qeveria pashkët do të festohen me kisha...

Degjeneron konferenca për shtyp, ministri i Jashtëm i Turqisë përplaset me homologun grek: Nëse doni të vazhdoni kështu… (VIDEO)

Ministrat e jashtëm të Turqisë dhe Greqisë u përplasën sot në një konferencë të përbashkët shtypi në Ankara. Konferenca filloi me shpresat për përmirësimin...

Kurti ia thotë troç shefes Chryssoula Aliferi: Greqia t’i bashkohet vendeve që kanë njohur Kosovën

Kryeministri i Kossovës Albin Kurti ka pritur sot në një takim shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Kosovë, Chryssoula Aliferi të cilës i...

Shqiptari po vdes në burgun e Greqisë, shokon xhaxhai i tij: E kanë rrahur barbarisht, mu lut për ndihmë

Një muzikant shqiptar, Eduard Derka, i njohur me emrin e artit “Eduard DB” ose “EDB” ndodhet në burg në Greqi. Sipas informacioneve, 35-vjeçari nga Lushnja...

Lajmet e fundit