Tirana
overcast clouds
7 ° C
7 °
7 °
93 %
2.1kmh
90 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
E hënë, 12 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

grenell

Richard Grenell në Kosovë, Presidenti Thaçi e dekoron me ‘Medaljen Presidenciale të Meritave’

Presidenti kosovar Hashim Thaçi do të dekorojë ditën e sotme me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin special të Presidentit të SHBA-së për dialogun...

Pas nënshkrimit të marrëveshjes në Uashington, Richard Grenell do të vizitojë nesër Kosovën

Richard Grenell, i deleguari i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, do të jetë ditën e nesërme në Prishtinë në një vizitë zyrtare. ...

Presidenti Trump ‘flamurtari’ i marrëveshjes Kosovë – Serbi, revoltohet Grenell: CNN nuk ka publikuar asnjë lajm për çmimin Nobel

Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell, i cili është emëruar nga presidenti i SHBA, Donald Trump si i dërguar i administratës amerikane për dialogun...

Grenell: Kosovës dhe Serbisë u propozova që liqenin e Ujmanit ta quajmë ‘Liqeni Trump’

Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, në një intervistë për një radio amerikane ka thënë se kundërshtimet mes...

Gazeta e njohur gjermane zbulon planin e fshehtë të Grenell në takimin mes Kosovës dhe Serbisë

Gazeta gjermane Süddeutsche Zeitung ka komentuar zhvillimet e fundit sa i përket dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë ku ishte planifikuar një takim më...

ANULIMI i TAKIMIT në Washington/ Kryeministri i Kosovës del në konferencë: Palët të tregojnë maturi pavarësisht akuzave! Me Grenell ramë dakord për një datë...

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka dalë në një konferencë për mediat pas anullimit të takimit në Washington. Hoti bëri thirrje...

Plas ‘lufta’ në Twitter, Grenell dhe diplomati gjerman përplasen për Kosovën

Diplomati gjerman Wolfgang Ischinger ka reaguar pas lajmit të emisarit amerikan për dialogun, Richard Grenell se procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do...

Grenell: Kurti më pa në sy dhe më tha se do ta heqë taksën

Emisari  i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi, Richard Grenell, në një intervistë për emisionin 'Pressing' të T7 ka zbuluar detaje të bisedave me...

Grenell në Beograd: Ndaloni fushatën për çnjohjen e Kosovës, Kosova të heqë tarifat ndaj mallrave serbe

I dërguari i Posaçëm i Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka vizituar Beogradin, pas takimeve që mbajti në Prishtinë. ...

Lajmet e fundit