Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

greke

“E përdhunoi 7 orë”, ky është bullgari që abuzoi me pastruesen shqiptare

Policia greke ditën e djeshme arriti të arrestonte autorin e dyshuar për përdhunimin e një shtetase shqiptare në Greqi. Mediat vendase bëjnë me dije se...

Parashikime të HABITSHME për Greqinë: Gjatë 10 viteve të ardhshme do kemi një MINISTËR shqiptar, nipërit dhe mbesat e emigrantëve…

Gazeta e njohur greke “Ethnos” ka bërë një parashikim me 10 tendencat kryesore që pritet të ndodhin në vendin fqinj përgjatë dekadës së ardhshme....

Do merrnin pjesë në meshën përkujtimore për Kacifas në Bularat, kthehen mbapsht  9 grekë në Kakavijë

Gjashtë muaj nga vrasja e minoritarit grek Kostandin Kacifas në fshatin Bularat po zhvillohet sot mesha përkujtimore.  Raportohet se në pikën...

I akuzuar për vrasjen e studentes greke, i riu shqiptar flet nga qelia (VIDEO)

Thyen heshtjen nga qelia i riu shqiptar, Aleksandër Luca, i akuzuar për vrasjen e studentes greke Eleni Topaludhi në Rodos. ...

Vrasja e studentes greke, zbardhen mesazhet e fundit të 21-vjeçares para se të ekzekutohej

Mediat greke vijojnë të publikojë detaje lidhur me ngjarjen në ishullin Rodos, ku janë të përfshirë shqiptari Aleksandër Luca dhe shoku i tij grek...

Operacion antidrogë në Athinë, arrestohen 3 shqiptarë

Policia greke ka përfunduar me sukses një operacion antidrogë në Athinë ku u arrestuan tre shtetas shqiptarë. Bëhet me dije se...

Vrasja e 21-vjeçares greke, dalin DETAJE: Gjendet ADN-ja e shqiptarit te shufra e hekurit

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja në Rhodes me viktimë një studente 21 vjeçare greke. Në shufrën e...

Përkujtimorja e Kacifas, qindra grekë ndalohen të kalojnë kufirin në Kakavijë, mes tyre 3 gazetarë

Ndërkohë që sot pritet të zhvillohet përkujtimore për ekstremistin grek Kostandinos Kacifas në Bularat, rreth 103 shtetas grekë nuk janë lejuar të kalojnë në...

Sërish nderime për Konstadinos Kacifan, dhjetëra grekë pritet të vijnë në Bularat

Duket se qytetarët grekë nuk e kanë harruar çështjen e Konstandinos Kacifas, pasi pritet që dhjetëra qytetarë të vijnë sërish në Bularat. ...

“ A janë varrezat e ushtarëve grekë provokim për një luftë të ardhshme shqiptaro-greke”

Nga Mujë Bucpapaj: “Zgjdhja ma e mirë në këtë rast do të ishte shfuqizimi i marreveshjes që lejoi ndertimin e...

Lajmet e fundit