Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

grate shtatzena

30 % e të rinjve të vaksinuar, ISHP thirrje grave shtatzënë: Vaksinohuni…

30% e të rinjve nga mosha 18 deri në 30 vjeç janë vaksinuar të paktën me një dozë. Iria Preza, eksperte e programit të...

Specialistët këshillojnë: Edhe gratë shtatzëna të rrezikuara nga COVID-19, duhet të marrin vaksinën

Javët e fundit në vendin tonë janë rritur ndjeshëm shifrat e të infektuarve me koronavirus, ku ka patur edhe shumë raste të infektimit të...

Gjinekologu shqiptar: Vaksina anti-Covid nuk shkakton sterilitet te të rinjtë, nuk u bën dëm as grave shtatzëna

Gjinekologu shqiptar në Kosovë, Blerim Syla, u ka bërë thirrje të rinjve dhe grave shtatzëna që të vaksinohen. Sipas Sylës, nuk ka asnjë indikacion...

Epidemiologu Alimehmeti: Vaksina nuk ndikon në fertilitetin e meshkujve ose femrave, nënave shtatzëna u jepen këshilla të panevojshme

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka dalë kundër teorive konspirative se vaksinat anti-COVID ndikojnë në fertilitetin e meshkujve apo femrave. Përsa i përket vaskinimit të nënave shtatzëna,...

Skënder Brataj publikon studimin e fundit: Të promovohet vaksinimi për gratë shtatzëna dhe fëmijët mbi moshën 12 vjeç

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka publikuar studimin e fundit përsa i përket vaksinimit të grave shtatzëna dhe fëmijët. Sipas këtij studimi nga Shoqëria...

Temperaturat e larta dhe dalja në diell, mjekja: Gratë shtatzëna duhet të kenë kujdes, ja ç’duhet të bëjnë

Ekspozimi në diell, mungesa e hidratimit janë një rrezik për gratë shtatzëna. Ato janë të parat që preken nga këto temperatura tw larta të...

Lajmet e fundit