Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

granata

E RËNDË/ Shpërthen granata e groposur në Maliq, plagoset fermeri duke punuar tokën

Një fermer në Maliq është plagosur nga shpërthimi i një granate teksa ishte duke punuar tokën me frezë.Ngjarja ndodhi rreth orës 16:10 në fshatin...

Gjenden granata dhe fishekë në Shkodër, nisen me urgjencë forcat xheniere

Në një truall në Shkodër janë gjetur disa granata dhe fishekë. Bëhet me dije se granatat dhe fishekët e gjetur në...

Kur vdekja ‘të kalon para syve’/ Ushtari bënte stërvitje për hedhjen e granatës, gabimi për pak i mori jetën

Një ushtar kinez ka parë "t'i kalojë vdekja para syve", pas gabimit që ka bërë kur po ushtrohej të hidhte granatën e dorës. ...

Marrëveshja e Prespës/ Përshkallëzohet protesta para parlamentit, gurë dhe fishekzjarre kundër policisë

Protesta e grekëve jashtë parlamentit është përshkallëzuar duke arritur në akte dhune, në kohën kur brenda ndërtesës vazhdonin debatet për miratimin e Marrëveshjes së...

Granata, goma të djegura dhe gurë në protestën e përjavshme, 3 të vrarë mbi 40 të plagosur

Mijëra palestinezë protestuan në disa zona të ndryshme të kufirit të Gazës, si vazhdim i protestave të quajtura “Marshi i Rikthimit” dhe që zhvillohen...

Panik në Berat, shpërthejnë dy granata në oborrin e banesës

Panik në një banesë në fshatin Drenovicë, Ura Vajgurore. Sipas policisë para oborrit të një shtëpië janë hedhur dy granata dhe për pasojë...

Vendi në flakë, plasin granata dhe mortaja në një repart ushtarak në Përrenjas

Ditën e sotme ka ndodhur një shpërthim në një zonë që dikur përdorej si repart ushtarak në Përrenjas. Në këtë zonë...

Ndërron jetë 22 vjeçari, i shpërtheu granata kur po hapte kanalin kullues

Endri Guçe, 22 vjeç, nga fshati Vërdovë i Pogradecit, ka humbur jetën sot në spitalin e traumës në kryeqytet ku ishte dërguar pas plagosjes...

Transportonte armatime me biçikletë, arrestohet 28 vjeçari në Shkodër

Një 28 vjeçar nga Shkodra ka rënë në prangat e policisë pasi është kapur në flagrancë duke transportuar municione me biçikletën e tij. ...

Lajmet e fundit