Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

Gramsh

Rusët e arrestuar për spiunazh, Rama e quan “qesharake”: Uzinat janë karakatina, mbetje komunizmi! Shqetësim është qëllimi i vërtetë

Kryeministri Edi Rama ka folur sot publikisht për herë të parë, për incidentin që u regjistrua në Gramsh, ku dy shtetas rusë dhe një...

Ministria e Jashtme i përgjigjet Ambasadës ruse: Duhet t’ju njoftojmë vetëm nëse të ndaluarit për spiunazh e kërkojnë! Jemi vetëm ndërlidhës

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme reagon zyrtarisht pas disa deklaratave të Ambasadës së Rusisë në Tiranë, e cila për disa media është...

Ambasada ruse për “spiunët” e arrestuar: I kemi dërguar notë verbale Ministrisë së Jashtme! Asnjë përgjigje, edhe telefonin nuk e ngrenë

Ambasada e Rusisë në Tiranë thotë s e nuk ka marrë asnjë informacion nga autoritetet zyrtare shqiptare lidhur me ndalimin e shtetasve rusë të...

Zbardhet dëshmia e ushtarit në Gramsh, “spiuni” rus kishte 25 minuta brenda Uzinës, iu sekuestruan dronë dhe pajisje për vëzhgim gjatë natës

Zbardhet dëshmia e një prej ushtarëve që u përlesh me dy rusët dhe një ukrainas të cilët tentuan të futen në Uzinën ushtarake të...

Mediat: Një prej rusëve ka pranuar se punon për shërbimet sekrete

Një nga rusët e arrestuar në Gramsh, raportohet se ka pranuar të jetë kontaktuar nga shërbimet sekrete ruse. Sipas TopChannel, Mikhail Zorin ka thënë se...

Rrufeja vret 165 dele në Gramsh, bariu shpëton mrekullisht por shikon me lot në sy bagëtitë e ngordhura

Skënder Shuli, një bari në zonën e Gramshit, ka shpëtuar mrekullisht pasditen e kësaj të hëne kur një rrufe ka rënë pranë kopesë së...

Ministria e Jashtme përgënjeshtron Ambasadën e Rusisë: Nuk kemi asnjë shkresë zyrtare për incidentin në Gramsh

Ministria e Jashtme mohon të ketë marrë ndonjë note nga ambasada ruse për 2 shtetasit e kapur në Gramsh. Ndryshe nga çfarë pretendon ambasada...

Ambasada RUSE notë verbale Ministrisë së Jashtme: Duam të takojmë qytetarët tanë të ndaluar, për incidentin në Gramsh!

Ambasada e Rusisë në Tiranë i ka dërguar një notë verbale Ministrisë së Evropës dhe Punëve të Jashtme në Shqipëri, duke i kërkuar informacion...

U kapën duke eksploruar uzinën e armëve në Poliçan, lihen të lirë katër turistët çekë

Katër turistët çekë që u ndaluan ditën e djeshme duke fotografuar uzinën e armëve në Poliçan janë lënë të lirë. Dy burrat çekë u ndaluan...

Incidenti në Gramsh, Karamuço: Që mbrëmë ka shumë dhimbje koke në Kremlin, Svetlana është “aset” i Lavrovit

Eksperti i sigurisë, Ervin Karamuço ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur mbrëmë në Uzinën e Gramshit, ku dy shtetas rusë dhe një...


Lajmet e fundit