Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

Gramsh

“Kur të shan ty Spiropali, o hapu dhe”! Qytetari revoltohet me ata që shajnë Berishën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi këtë pasdite një bashkëbisedim me qytetarët e Gramshit. Në një moment një qytetar mori fjalën dhe shprehu revoltimin...

“Jemi të shqetësuar për të”, babai i rusit të arrestuar në Gramsh mohon që i biri të jetë rekrutuar nga shërbimet speciale

Yuri Zorin, babai i Mikhail Zorin shtetasit rus të arrestuar në Gramsh, ka mohuar  që i biri të ketë lidhje me shërbimet sekrete ruse....

U ndaluan për spiunazh në Gramsh, rusëve dhe ukrainasit u gjenden edhe tre lingota ari

Detaje të reja janë zbuluar nga provat e siguruara deri më tani për dy rusët dhe një ukrainas të dyshuar se u dërguan nga...

Duke kërkuar spiunët rusë në Gramsh

Nga Ben Blushi Një nga dëmet e shumta që Putini i ka bërë rusëve, është se ata duken të këqinj edhe kur janë budallenj. Megjithatë letërsia...

E godet rrufeja teksa po peshkonte, shpëton mrekullisht 55 vjeçari në Gramsh

Ka shpëtuar mrekullisht pasi është goditur nga rrufeja një peshkatar në Gramsh. Bëhet me dije se 55-vjeçari, Dule Dollenga, ka qenë duke peshkuar në ujërat...

Mikja e ruses që u arrestua për spiunazh: Lana ka qenë në 30 shtete, në Shqipëri vetëm 3 herë! U futëm bashkë në Porto...

Maria Passer është shoqe udhëtimesh me rusen e burgosur Lana Sator (Svetlana Timofeeva), e cila akuzohet zyrtarisht nga prokuroria shqiptare si spiune e shërbimeve...

U arrestua për incidentin e Gramshit, Gjykata në Moskë pret flet-arrestin për Svetlana Timofeyevan: Ka informacione sekrete

Një gjykatë në Moskë ka lëshuar fletarrestim për Svetlana Valeryevna Timofeyeva, të dhënat personale të së cilës përkojnë plotësisht me të dhënat e një...

Rusët e arrestuar për spiunazh, Rama e quan “qesharake”: Uzinat janë karakatina, mbetje komunizmi! Shqetësim është qëllimi i vërtetë

Kryeministri Edi Rama ka folur sot publikisht për herë të parë, për incidentin që u regjistrua në Gramsh, ku dy shtetas rusë dhe një...

Ministria e Jashtme i përgjigjet Ambasadës ruse: Duhet t’ju njoftojmë vetëm nëse të ndaluarit për spiunazh e kërkojnë! Jemi vetëm ndërlidhës

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme reagon zyrtarisht pas disa deklaratave të Ambasadës së Rusisë në Tiranë, e cila për disa media është...

Ambasada ruse për “spiunët” e arrestuar: I kemi dërguar notë verbale Ministrisë së Jashtme! Asnjë përgjigje, edhe telefonin nuk e ngrenë

Ambasada e Rusisë në Tiranë thotë s e nuk ka marrë asnjë informacion nga autoritetet zyrtare shqiptare lidhur me ndalimin e shtetasve rusë të...

Lajmet e fundit