Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Gramoz Ruci

Hollanda na dha “dritën jeshile”, Gramoz Ruçi falenderon ish-kryetaren e Parlamentit

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar një letër falenderimi, zonjës Khadija Arib, ish-kryetare e Parlamentit të Hollandës, me rastin e marrjes së...

Murrizi flet për rikthimin e Berishës në krye të PD dhe dorëheqjen e Ruçit nga politika: Nuk më erdhi keq se s’e kam pasur...

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Myslim Murrizi ka folur sot për deklaratat e njëpasnjëshme të Sali Berishës, lidhur me rikthimin e tij në krye...

Ruçi video-konferencë me homologun e Portugalisë, kryeparlamentari: Shqipëria denjësisht drejt BE-së

Kryetari i Kuvendit, Gramzo Ruçi ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferemcë Kryetarin e Asamblesë së Republikës të Portugalisë, Eduardo Ferro Rodrigues, në përfundim...

“Ende nuk po e besoj, o Komandant”, kryebashkiaku i Fierit fjalë të ndjera për Gramoz Ruçin: Deri sot, çdo hap në politikë e kam...

Gramoz Ruçi, njoftoi në Kongresin e Jashtëzakonshëm të PS se në shtator nuk do të jetë pjesë e legjislaturës së re dhe do të...

Gazetarja rrëfen intervistën e parë që i mori Ruçit: M’u kujtua xhaxhi Guro që më tha: Gramozi ështe shume i dhembshur

Gazetarja e njohur, Darina Tanushi ka rrëfyer intervistën e parë që i ka marrë Gramoz Ruçit, asokohe sekretar i Përgjithshëm i PS. Tanushi tregon se...

Erion Braçe fjalë zemre pas dorëheqjes së Gramoz Ruçit: Më hape derën që 20 vjeç dhe më mbështete në momentet e vështira, nuk do...

Zv.kryeministri Erion Braçe i ka dedikuar disa fjalë zemre Gramoz Ruçit, pasi ky i fundit në Kongresin e Partisë Socialiste njoftoi tërheqjen nga politika.Braçe...

Patozi reagon pas dorëheqjes së Ruçit: E kam pasur gjithnjë kundërshtar, por sot shpreh respekt për vendimin e tij

Ish-kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar menjëherë pas vendimit të kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, i cili njoftoi dorëheqjen nga politika. Ai thotë përmes...

Rama i thur elozhe Gramoz Ruçit pas dorëheqjes: Personazh me biçak labërie nën mëngë, Sfinks në maj të Kuvendit, pa gjuhë të huaja, pa...

Pas fjalës së kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, i cili njoftoi sot lajmin e dorëheqjes së tij nga politika, e mori fjalën kryeministri i Shqiëprisë, Edi...

“Zbulohet” arsyeja pse Gramoz Ruçi dha dorëheqjen ditën e sotme: Stafi i tha që të mbajë përgjegjësinë sepse…

Sot, në 30-vjetorin e PS-së, ceremoni që po zhvillohet në stadiumin “Air Albania”, aty ku do të mbahet njëkohësisht dhe Kongresi i Jashtëzakonshëm i...

Dorëheqja e befasishme e Gramoz Ruçit, ja kush e merr mandatin e deputetit në qarkun e Fierit

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, në fjalën e tij në Kongresin e Jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste të PS-së, deklaroi se nuk do ta pranonte...

Lajmet e fundit