Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

grafiku

GRAFIKU/ Situata financiare e familjeve, më e keqja që nga periudha e pandemisë

Rritja e vazhdueshme e çmimeve, sidomos atyre të ushqimeve rezulton se po rëndon buxhetin e familjeve çdo muaj e më shumë. Sipas vrojtimit të Besimit...

Grafiku nga viti 1934, si po “tretet” Shqipëria, me shtesë natyrore negative për herë të parë në histori

Fillimi i tranzicionit e gjeti Shqipërinë në momentin më të mirë demografik në historinë e saj. Në vitin 1991, në vend u shënuan 82...

Grafiku i vdekshmërisë nga COVID-19 për 1 milion banorë, Shqipëria me shifra më të ulëta se Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi

Në javët e fundit shifrat e të infektuarve dhe viktimave nga COVID-19 janë rritur ndjeshëm në vendin tonë dhe në rajon. ...

Lajmet e fundit