Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

gra

Putin i dëshpëruar? Dërgon edhe gratë e burgosura në luftë

Rusia po dërgon për herë të parë gra të burgosura në zonën e luftës të Ukrainës, ndërsa Vladimir Putin përpiqet të kompensojë humbjet e...

Integrimi i grave!  Partneriteti më i ri mes Credins bank dhe UN Women!

Në ditën ndërkombëtare të gruas, 8 Mars, Credins bank, nënshkroi Parimet e Fuqizimit të Grave (WEPs), një listë parimesh që shërbejnë si udhërrëfyes për...

Rama uron 8 Marsin me risinë për nënat e papuna me tre e më shumë fëmijë

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh për të gjitha gratë sot më 8 mars. Në Ditën e Gruas Rama ka dhënë lajmin e...

“BOLL MË!” Dan Hutra ekzekutoi tre gra, fillon protesta para Ministrisë së Drejtësisë

Ashtu si dhe ishte njofuar ka nisur protesta para ambietneve të Ministrisë së Drejtësisë, pas masakrës së ndodhur ditën e djeshme në Tiranë, ku...

DETAJE tronditëse/ Dan Hurtra vrau të parat motrën e ish-gruas dhe nusen e shtëpisë, i mbaruan plumbat dhe iku në kuzhinë mori thikën…

Detaje tronditëse janë zbuluar nga ngjarja e rëndë dje në Tiranë, ku Dan Hutra vrau tre gra dhe plagosi tre të tjera. Bëhet me...

“Boll më”, vrasja e tre grave në Kamëz, paralajmërohet protestë para Ministrisë së Drejtësisë

Një protestë është paralajmëruar ditën e sotme pas ngjajres trodnitës ditën edjeshme në Kamëz, ku u vranë tre gra dhe u plagosën tre të...

U ekzekutuan me kallashnikov nga Dan Hutra, DALIN FOTOT e dy grave të vrara në Paskuqan

Personat në foto janë dy gratë, Mevlute Hysa dhe Hasime Dafku që u vranë dje nga vrasësi Dan Hutra në Paskuqan. Dan Hutra kreu një...

“Një person i dënuar gjezdis me armë”, Tabaku për masakrën e trefishtë: ILD të hetojë gjyqtarin që amnistoi një vrasës

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me ngjarjen er ëndë të shënuar në Kamëz, ku humbën jetën tre gra dhe mbetën...

Edison Ypi: Pastruese

Nga Edison Ypi Pastruse Të jetosh vetëm. Të shkruash pa u paguar. Të ikësh si i hazdisur me naftën tënde nëpër katunde të largëta për të...

INSTAT: Burrat e Kukësit dhe gratë e Tiranës jetojnë më gjatë!

Jetëgjatësia në Shqipëri ka ardhur në rritje konstante në dekadat e fundit, përveç vitit pandemik 2020, i cili cenoi ndjeshëm këtë tregues prej normës...

Lajmet e fundit