Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

Goran Bregoviç

VIDEO/ Kapsolla tymëse në koncertin e Bregoviç përplasja mes qytetarëve dhe policisë gjatë shoqërimit: Serbët doni, mbani ato k*rva

Një incident u shënua mbrëmjen e djeshme që ishte edhe mbrëmja e fundit e “Festës së Birrës”, ku performoi edhe këngëtari serb Goran Bregoviç. Një...

Do performojë nesër në Korçë, Goran Bregoviç me “zemër” nga Retro

Këngëtari serb Goran Bregoviç do të performojë nesër në qytetin e Korçës, në natën fianle të Festës së Birrës. Reagimet kundër kanë qenë të...

Kundër performancës së Goran Bregoviç, Lëvizja Vetëvendosje organizon aksionin simbolik, vendosin banderolën në qendër të Korçës

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri ka organizuar sot një aksion simbolik në qendër të qytetit të Korçës, në lidhje me këngëtarin Goran Bregoviç,...

VIDEO/ Ja si duket terminali i autobuzëve në Korçë, vendi ku do të këndojë të dielën Goran Bregoviç

Terminali i autobuzëve në Korçë është gati për të pritur festën e Birrës, në vitin e 15-të të festimeve në qytet. Siç duket nga video...

Zhurma e madhe për koncertin e Goran Bregoviç, reagon Bashkia e Korçës: Përpjekje për të dëmtuar imazhin e qytetit…( E PLOTË)

Bashkia Korçë ka reaguar në lidhje me debatin e ngritur ditët e fundit për mbajtjen e koncertit të Goran Bregoviç në Festivalin e Birrës...

Tenori Ramë Lahaj thirrje Edi Ramës: Tregohu burrë dhe anulo koncertin e Goran Bregoviç!

Tenori nga Kosova Ramë Lahaj i ka bërë thirrje Edi Ramës në emrin e të gjithë kosovarëve që të anulojë koncertin e këngëtarit serb,...

Asnjë nga Kosova, zbulohet lista e këngëtarëve që do “ndajnë” skenën me Goran Bregoviç

Më 22 gusht në Festën e Birrës i ftuar “special” do të jetë Goran Bregoviç.  Të shumta kanë qenë reagimet e artistëve kosovarë të...

Dafina Zeqiri reagon sërish për Bregoviçin, këtë herë me një mallkim për organizatorët e Festës së Birrës (FOTO)

Dafina Zeqiri dëshmoi hapur se nuk do të marrë pjesë në Festën e Birrës në Korçë për shkak të pranisë së këngëtarit serb, Goran...

Berat Buzhala: Shqiptarët e kanë të vështirë të kuptojnë raportin tonë me serbët

Gazetari Burat Buzhala ka reaguar për pjesëmarrjen e këngëtarit serb Goran Bregoviç në Festën e Birrës në Korçë. Në një postim në Facebook, Buzhala shprehet...

Kujtim Gjuzit i dështon protesta në Korçë, deputetit i “erren sytë” dhe ngatëron emrin e Goran Bregoviç: Gregor nëse kërkon ndjesë, të falim!

Si shumë figura të tjera edhe deputeti Kujtim Gjuzi nuk mund të qëndronte indiferent ndaj ardhjes së këngëtarit serb Goran Bregoviç në Korçë. Më herët,...

Lajmet e fundit