Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

google

Google bën marrëveshje me zyrtarët francezë

Një tjetër rast antitrusti ka nisur kundër kompanive të mëdha teknologjike. Në maj, Prokurori i Përgjithshëm i Qarkut të Kolumbias paraqiti një ankesë kundër...

Donald Trump ngre padi ndaj Facebook, Google dhe Twitter, kompanitë e pezulluan nga platforma pas trazirave të Kapitolit

Ish-presidenti i SHBA Donald Trump ka njoftuar se do të ndërmarrë veprime ligjore kundër Twitter, Google dhe Facebook. Duke folur sot në kursin e tij...

Aplikacioni i Google pëson probleme, përdoruesit e Android bien pre e rrezikut

Përdoruesit e Android janë duke u përballur me probleme të ndryshme në smartphonët e tyre. Këto probleme mesa duket kanë lidhje me një sërë...

Google jep lajmin e mirë: Aplikacioni që parashikon tërmetet do të jetë gati në vitin 2022

Google ka njoftuar se në vitin e ardhshëm do të bëjë të disponueshëm aplikacionin “Android Earthquake Alerts”, që do të zbulojë automatikisht lëkundjet sizmike...

Doktori i shqiptarëve është edhe interneti, 33% e tyre i marrin në Google informacionet për shëndetin

Interneti, ndër të tjera, është burim i madh informacioni për shëndetin. Sipas të dhënave të Eurostat, 33% e shqiptarëve të moshës 16-74 vjeç përdorën...

Themeluesit e Google heqin dorë nga postet e tyre

Themeluesit e Google Larry Page dhe Sergey Brin kanë njoftuar se po tërhiqen nga postet e tyre kryesore në kompaninë e gjigantit në internet....

Google thotë se ka arritur supremacinë kuantike

Google thotë se kompjuteri i tyre i avancuar ka arritur “supremacinë kuantike” për herë të parë, duke tejkaluar performancën e pajisjeve konvencionale. ...

Ankesat për të dhënat personale, Franca gjobit kompaninë “Google” me 50 milionë euro

Autoritetet franceze për mbikëqyrje të të dhënave e kanë gjobitur kompaninë gjigante amerikane, “Google” me 50 milionë euro, duke u mbështetur për herë të...

Franca gjobit Google me 50 milion euro

Gjiganti i teknologjisë dhe informacionit, Google është gjobitur me 50 milion euro nga Franca pasi ka dështuar të mbrojë të dhënat e përdoruesve. ...

E frikshme: Si përgjigjet asistentja inteligjente e Google kur e pyesin për Jezusin (Video)

Mijëra besimtarë të krishterë janë revoltuar me gjigantin e teknologjisë Google, pas ‘sjelljes’ së çuditshme të asistentes inteligjente. Disa përdorues kanë...

Lajmet e fundit