Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

gjyqtarja e tiranes

Tereza Merkaj sot në vetting, si ka ndryshuar në vite pasuria e gjyqtares së Tiranës

Gjyqtarja e Tiranës Tereza Merkaj përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i saj i vetingut po kryhet nga trupa e përbërë...

U arrestua sot nga SPAK, kunati i Rezart Taçit është djali i gjyqtares së Tiranës, dha dorëheqjen në mes të vettingut

Artur Balla, i arrestuar sot me urdhër të SPAK pas një operacioni financiar në bashkëpunim me Prokurorinë e Palermos, është një nga bashkëpunëtorët dhe...

Probleme me pasurinë, ngec në Vetting gjyqtarja e Tiranës, KPK shkarkon Manjola Bejlerin

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar sot nga detyra, Manjola Bejlerin, gjyqtare pranë Gjykatës e Rrethit Gjyqësor Tiranë. Trupa gjykuese e përbërë nga...

Gjyqtarja Irena Hoxha del në vetting, “problem” një hua 60.000 euro nga kunati për të blerë apartament në Tiranë

Gjyqtarja e Gjykatës së Tiranës, Irena Hoxha u përball në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit të mërkurën me pyetje mbi burimin e ligjshëm të...

Vettingu e nxjerr “të pastër”, KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Tiranës, Irena Plaku

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Irena Plaku. Seanca për gjyqtaren Plaku u mbajt ditën e...

Zbardhet vendimi i KPA, kryegjyqtarja e Tiranës Enkeledi Hajro përfundimisht jashtë drejtësisë: Nuk justifikoi dot 25 mijë euro

Vendimi i zbardhur i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, që vendosi të lërë në fuqi shkarkimin për ish-drejtuesen e Gjykatës së Tiranës, Enkeledi Hajro...

Pas dorëheqjes si anëtare e KLGJ, KPA rihap hetimin për gjyqtaren e Tiranës

KPA rihap hetimin për gjyqtaren Gjykatës së Tiranës, Alma Bratin. Seanca e radhës është caktuar më 31 janar të vitit 2019,...

Lajmet e fundit