Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

gjyqtari

U shkarkua nga KPK, rikthehet në detyrë gjyqtari Ardit Mustafaj

Kolegji i Posaçëm i Apelimit njoftoi të mërkurën se kishte vendosur rikthimin në detyrë të gjyqtarit të Gjykatës së Posaçme Ardit Mustafaj. Shumica në...

Gjyqtari Arjan Aliaj jep dorëheqje nga drejtësia, KPK i ndalon ushtrimin e profesionit për 15 vite

Gjyqtari Arjan Aliaj ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, vendosi që të ndërpresë vetingun ndaj Aliajt si dhe të ndalojë...

FOTO/ Vettingu i shkarkoi djalin, nëna e gjyqtarit proteston në seancë dhe akuzon për rryshfet trupën gjykuese

Bevis Shehaj, gjyqtar i Gjykatës Administrative në Vlorë, është shkarkuar tre ditë më parë nga vettingu, shkruan newsbomb.al. Referuar vendimit të Komisionit të Pavarur...

Komisioneri Publik i bindet ONM, kërkohet shkarkimi nga detyra i gjyqtarit Kastriot Gramshi

Komisioneri Publik Florian Ballhysa, ankimoi të martën më 24 maj vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për konfirmimin në detyrë të gjyqtarit të...

Dënohet me 3 vite burg Bojken Lako

Gjykata e Tiranës ka dënuar me tre vite burg muzikantit Bojken Lako. Gjyqtari, Besnik Hoxha ka dhënë masën me tre vite burg për Lakon...

DOKUMENTI i 2014-ës/ Kur Saimir Tahiri si ministër kërkoi ndëshkimin e gjyqtarit Engert Pëllumbi, dy ditë më parë ai e çoi në burg

Saimir Tahiri u dënua 2 ditë më parë nga Apeli i GJKKO për 3 vite e 4 muaj burg, duke e bërë kështu të...

Do vendoste për Statutin e Bashës dhe të Berishës por dha dorëheqje, Gjykata s’pranon kërkesën e Agron Zhukrit

Gjyqtari i Tiranës Agron Zhukri, tre ditë më parë u tërheq nga vendimi për të gjykuar ndryshimet statutore në Partinë Demorkatike. Ai ishte caktuar për...

Sokol Ngresi, gjyqtari që mohoi shtëpinë në Vlorë për t’i shpëtuar Vetting-ut

Me atë nënqeshjen e zakonshme në fytyrë, mori çantën dhe u nis të ndante lajmin që priste me miqtë e vet. Komisioni i Pavarur...

Përfaqësuesit e PD-së dënohen me shpifje, reagon Partia Demokratike: Shefi i Komisariatit i përfshirë në trafikun e drogës, gjyqtari me pasuri të pajustifikuara e...

Gjyqtari Bedri Qori ka vendosur që të dënojë për shpifje përfaqësuesit e PD-së në KQZ dhe Gjirokastër që denoncuan përfshirjen e policisë në fushatën...

Drejtoi Gjykatën e Lartë në periudhën e komunizmit, ndahet nga jeta Aranit Çela

Aranit Çela, ish-kryetar i Gjykatës së Lartë gjatë periudhës së komunizmit, është ndarë nga jeta mëngjesin e kësaj të enjteje. Ai ka qenë një...

Lajmet e fundit