Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

gjyqtari i tiranes

Dy dekada në Gjykatën e Tiranës, Altin Shkurti del nesër në vetting

Gjyqtari i Tiranës Altin Shkurti do të përballet të mërkurën më 1 shkurt me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i tij i vetingut...

E hëna “e bardhë” e vettingut, konfirmohen në detyrë një gjyqtar dhe një prokurore e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të hënën që gjyqtari Albert Meça të vazhdojë punën në sistemin e drejtësisë. Vendimi i konfirmimit u shpall...

Albert Meça dy dekada në sistemin e drejtësisë, gjyqtari i Tiranës del nesër në vetting

Gjyqtari Albert Meça do të përballet të enjten më 14 korrik me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i tij i vetingut po kryhet...

ONM rekomandon shkarkimin e Kastriot Gramshit, Komisioneri Publik “hap dosjen” e gjyqtarin të Tiranës me nënshtetësi amerikane

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) rekomandon shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Tiranës Kastriot Gramshi. Rekomandimi i ka shkuar Komisionerit Publik, i cili është...

Azilant dhe me nënshtetësi amerikane, vettingu konfirmon në detyrë gjyqtarin e Tiranës Kastriot Gramshi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli të premten më 25 mars vendimin për konfirmimin në detyrë të gjyqtarit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë,...

Doli në pension para kohe për të shmangur vettingun, KPK përjashton gjyqtarin Sokol Tona nga sistemi i drejtësisë për 15 vjet

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka vendosur më 3 mars të ndërpresë procesin e vetingut për gjyqtarin e Tiranës, Sokol Tona dhe ti ndalojë...

Gjyqtari i Tiranës del në vetting, Kastriot Gramshi jep shpjegime për të ardhurat e babait dhe ato në SHBA

Gjyqtari i Tiranës, Kastriot Gramshi u përball të martën më 15 shkurt me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, KPK, kur gjatë seancës dëgjimore dha...

Vendimi i KPA: Denoncimi ndaj gjyqtarit Genti Shala për aksione në një shoqëri rezultoi i pavërtetë

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Tiranë Genti Shala u konfirmua në detyrë më 4 gusht të vitit 2020, por një denoncim anonim i mbërritur...

Do vendoste për Statutin e Bashës dhe të Berishës, gjyqtari Agron Zhukri tërhiqet nga gjykimi

Gjyqtari i Tiranës Agron Zhukri, është tërhequr nga vendimi për të gjykuar ndryshimet statutore në Partinë Demorkatike. Ai ishte caktuar për të marrë një...

U shkarkua nga vettingu, gjyqtari i Tiranës Kreshnik Omari nuk justifikonte pasurinë, dyshohet se ua kaloi prindërve për ta fshehur

Gjyqtari i Tiranës, Kreshnik Omari u shkarkua nga detyra më 6 korrik, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit gjeti mungesa të mëdha financiare për...

Lajmet e fundit