Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

gjyqtaret

Ambasada e SHBA uron 45 gjyqtarët dhe prokurorët e rinj: Shqiptarët presin nga ju të jeni të pavarur e kurajozë

Ambasada Amerikane në Tiranë uron 45 magjistratët e rinj që i janë bashkuar sistemit të drejtësisë këtë javë dhe kërkon prej tyre që të...

U “strukën” para fjalëve të Theo Jacobs, Ndreca: Denigrim harbut i gjyqtarëve, rrinin të mpirë e pa folur

Plarent Ndreca, ish-Sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Brendshme dhe kandidat i PS për deputet, reagon pas "ngjarjes" që ndodhi dje në dhomën e...

Nureda Llagami mbron hartën e re gjyqësore: Gjyqtarët duan të gjithë Tiranën, s’shkojnë në rrethe! Nuk kanë guxim as nga vettingu

Harta e re gjyqësore ka nxitur debat ditët e fundit në vend, edhe për shkak të grevës tre ditore që kanë lajmëruar avokatët në...

Ministri Manja liston 10 gjyqtarët e shkarkuar: Vetëm njëri ka 800 milionë lekë pasuri! Kanë ndërtuar dhe vila pa leje, ku janë hetimet?!

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, ka listuar 10 gjyqtarët dhe prokurorët e shkarkuar nga vettingu, por për të cilët institucionet e drejtësisë nuk kanë...

Ylli Manjani numëron një për një gjyqtarët e pakorruptuar që ranë nga Vettingu: Po rikthehet drejtësia popullore Enveriste (E PLOTË NË BRENDËSI)

Shkruan Ylli Manjani Ardian Dvorani nuk është i korruptuar. As nuk ka bërë ndonjë gjë për të luftuar korrupsionin që të meritojë Fletë Nderi! Nuk...

“Vini dorën në zemër”, 200 të burgosur në Reç letër Ramës, kërkojnë amnisti: Jemi viktima të sistemit, gjyqtarët “i dogji” vettingu

Të burgosurit e Reçit kërkojnë amnisti të përgjithshme, pasi pretendojnë se janë viktima të sistmit gjyqësor, duke qenë se 60% e gjyqtarëve dhe prokurorëve...

DENONCIMI I FAMILJARËVE/ 19 vjeçari përplasi këmbësorin me makinë dhe e tërhoqi 50 metër zvarrë, i plagosuri në gjendje të rëndë, gjyqtarët i japin...

Një denoncim ka ardhur në redaksinë e Newsbomb.al nga familjarët e 46 vjeçarit Yzeir Ustia, i cili u përplas nga një makinë pranë Terminalit...

Qeveria kalon në heshtje VENDIMIN: Kameramanë e fotografë mbajnë dhe 1 vit Pasaportën Diplomatike, përjashtohen prokurorët dhe gjyqtarët (KATEGORITË)

Këshilli i Ministrave ka kaluar dje në heshtje vendimin për shtyrjen dhe me një vit të mbajtjes së pasaporateve diplomatike dhe të shërbimit, për...

Ministri Çuçi drejton gishtin nga gjyqtarët: Çojnë në shtëpi personat që ne kapim me armë! Paralajmëron furtunë në Polici: Ndryshime në Drejtori dhe Komisariate

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është duke dhënë një konferencë për mediat, pas ngjarjeve të fundit kriminale dhe vrasjeve në vend. Ai e drejtoi...

Bashkim Dedja ankimoi sekuestrimin e pasurive nga SPAK, Apeli i Posaçëm merr vendimin për ish-kryetarin e Kushtetueses që u “dogj” në vetting

Gjykata e Posaçme e Apelit është mbledhur sot për të shqyrtuar ankimimin që ka bërë ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, shkruan newsbomb.al. Ky...

Lajmet e fundit