Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

gjyqtare

ILD nis hetimet për 18 gjyqtarë e prokurorë: Probleme në lirimin me kusht, zvarritje të gjyqeve dhe shkelje të rënda të etikës

Inspektori i Lartë Drejtësisë (ILD), njofton se ka nisur hetim displinor dhe proces hetimit ndaj 18 gjyqtarëve dhe prokurorëve, për problematika që lidhen me...

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren Lindita Sinanaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Gjykatës Administrative të Apelit në Tiranë, Lindita Sinanaj. Bëhet me dije se Sinanaj...

Bilanc negativ 107 milion lekë, vettingu shkarkon gjyqtaren e Tiranës Alma Hicka

Gjyqtarja e Gjykatës së Tiranës dhe Ish-Avokatja e Shtetit, Alma Hicka është larguar nga detyra nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (shkalla e parë...

U shkarkuan nga Vetting-u për fshehje të pasurisë, SPAK nis hetimet për 10 ish-gjyqtarë dhe prokurorë (EMRAT)

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka nisur hetimet kundër 10 ish-gjyqtarëve dhe ish-prokurorëve të shkarkuar nga procesi i Vettingut për...

Deklarim i pasaktë i pasurisë dhe shkelje proceduriale të rënda, gjyqtarja e SPAK Irena Gjoka përballet me Vettingun

Ish-gjyqtarja e Gjykatës për Krimet e Rënda, tani Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit, Irena Gjoka u përball të hënën me Komisionin e Pavarur të...

PD e kallëzoi, Rama e shkarkoi, ish-avokatja e Shtetit emërohet gjyqtare në Gykatën e Tiranës

Këshilli i Lartë Gjyqësor emëron gjyqtare në Tiranë, ish-avokaten e Shtetit, Alma Hiçka. Vendimi është marrë një ditë më parë në...

KPK “heq qafe” një tjetër gjyqtare, nuk justifikonte pasurinë (EMRI)

Vettingu në gjyqësor ka sjellë një tjetër të shkarkuar. Ka qenë radha e gjyqtares Marsela Balili të kalonte në “filtrat” e...

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës në Shkodër

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra, kryetare e gjykatës administrative në Shkodër, Valbona Durraj. Durraj është shkarkuar pasi...

‘Ik ore qërohu, fytyrë e ndyrë’, UGSH reagon për sjelljen e gjyqtares ndaj gazetarit: Shembull i plotë i papërgjegjshmërisë juridike, të merren masa!

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar lidhur me sjelljen e gjyqtares Pajtime Fetahu me gazetarin Genci Angjellari. Sipas Unionit të gazetarëve...

Trafiku i 613 kg kokainë, caktohet gjyqtarja paraprake e dosjes

Caktohet gjyqtarja paraprake për dosjen e trafikut të 613 kg kokainë, me të pandehurit Arbër Çekaj, Donaldo Lushaj dhe Armando Pezaku. ...

Lajmet e fundit