Tirana
light rain
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
6 °
E premte, 27 Janar, 2023

TAG

gjyqi

Shtyhet sërish gjyqi ndaj Enkeleida Hoxhës, gjyqtari ishte sëmurë

Është shtyrë sërish procesi gjyqësor për ish-gjyqtaren e Krujës, Enkeleida Hoxha. Shkak i shtyrjes së kësaj seance është bërë mungesa e gjyqtarit të çështjes,...

Të infektuar me Covid, prokurorët e SPAK Vladimir Mara dhe Dritan Premçi mungojnë në seancën e Tahirit

Seanca e sotme ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, është shtyrë për një datë të dytë, shkruan newsbomb.al. Shkak është bërë mosparaqitja në seancë...

Ndërtimi i gjimnazit “Sami Frashëri”, Veliaj fiton gjyqin për shpifje edhe me Jorida Tabakun

Pas Grida Dumës, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka fituar sot gjyqin edhe me deputeten e PD-së, Jorida Tabaku, e cila e kishte paditur...

Atentati te “Mbikalimi i Shkozetit”, dëshmon në gjyq prokurori Arjan Ndoja: Shënjestra isha unë! Plumbat janë në vendin tim

Prokurori Arjan Ndoja ka dhënë sot dëshminë e tij në Gjykatën e Posaçme, për atentatin që u bë në vendin e quajtur "Mbikalimi i...

Shtyhet gjyqi për ish-gjyqtaren e Krujës dhe të arrestuarit e tjerë, avokatët nuk shkojnë në seancë

Gjyqi për ish-gjyqtaren e Krujës Enkelejda Hoxha dhe personat e tjerë të arrestuar bashkë me të, do të mbahet nesër, më datë 1 tetor....

Gjyqi me Erion Veliajn, avokati i Lulzim Bashës: U shty seanca për arsye shëndetësore, e pranishme ishte dhe prokurorja speciale

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe kreu i PD Lulzim Basha, do përballen në seancë gjyqësore në Gjykatën e Posaçme. Kjo, për shkak se...

“Becchetti t’i harrojë lekët”, Rama bën deklaratën e fortë: Ai do paguajë një më një dëmet që u ka sjellë shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama ka folur mbrëmjen e sotme për gjyqin e humbur të Shqipërisë me biznesmenin Francesco Becchetti, të cilit Shqipëria i detyrohet 110...

Gjyqi i humbur me Becchetti-n, Basha: Faturën 110 milionë euro do ta paguajë vetë Edi Rama, po bëjmë gati ligjin

Shqipëria ka humbur në arbitrazh gjyqin me sipërmarrësin italian Francesco Becchetti, duke u detyruar ta dëmshpërblejë biznesmenin me 110 milionë euro.Kryedemokrati Lulzim Basha, i...

PD i përgjigjet sulmit të Ramës: Edhe kur duhet të përballet me dështimin e radhës, ai nuk bën gjë tjetër por sulmon opozitën

Partia Demokratike i është përgjigjur sulmit të kryeministrit Rama pas humbjes së gjyqit të Shqipërisë kundër sipërmarrësit italian Francesco Becchetti, ku akuzonte kryedemokratin Basha...

Humbja e gjyqit me Becchettin, reagon Rama: Gëzimi i Presidentit mendjehumbur dhe Lulepartisë për vendimin e padrejtë është i neveritshëm dhe do zgjasë pak

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për humbjen e gjyqit të Shqipërisë me sipërmarrësin italian Francesco Becchetti, ku Shqipëria është e detyruar të paguajë 110...

Lajmet e fundit