Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

gjyqi

Gjyqi me Veliajn, reagon avokati i Lulzim Bashës: Çështja sot ishte për landfillin, kryebashkiaku ka pretenduar se akuzat i ka opinione nga mediat

Avokati i Lulzim Bashës ka reaguar pas lajmit se Gjykata e Tiranës ka pushuar padinë e ish-kryedemokratit që akuzonte për shpifje kryebashkiakun Erion Veliaj. Ky...

Shtyrja e gjyqit për statutin e PD, Berisha akuzon Ramën dhe Yuri Kim: Ata që mendojnë se do marrin flamurin, do përballen me pasojat

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka folur lidhur me shtyrjen e procesit gjyqësor për njohjen e statutit të Partisë Demokratike. Berisha akuzoi Ramën se...

Lot dhe debate të forta në GJKKO, nëna dhe motra e Santiago Malkos përballen me vrasësit e dyshuar të djalit

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka mbajtur sot seancën e radhës kundër të arrestuarve dhe të akuzuarve për vrasjen e...

“Lefter Koka është sëmurë por gjallë”, avokati i ish-ministrit: Ejani në gjyq, do mësoni gjëra që nuk i keni dëgjuar më parë

Julian Mërtiri, avokat mbrojtës i ish-ministrit Lefter Koka, ka depozituar sot kërkesë në Gjykatë për zbutjen e masës së sigurisë "arrest me burg" që...

Shtyhet për të disatën herë gjyqi i Ervin Salianjit, deputeti: Drejtësia të veprojë, hetimi ndaj meje ka qenë paçavure

Gjyqi ndaj deputetit Ervin Salianji, është shtyrë përsëri sot për të disatën herë, për dosjen "Babale". Seanca në Gjykatën e Apelit pritet të zhvillohet...

Shtyhet seanca gjyqësore për Alqi Bllakon, zbulohet arsyeja

Këtë të enjtë ishte parashikuar që të mbahej seanca gjyqësore për ish-deputetin socialist, Alqi Bllako, i cili ndodhet në burg për aferën e inceneratorit...

Shtyhet për herë të gjashtë radhazi gjyqi ndaj Arbër Paplekaj

Gjyqi për ish-efektivin e RENEAS Arbër Paplekaj është shtyrë për herë të gjashtë radhazi. Togat e zeza janë mbledhur paraditen e kësaj të mërkure,...

Vrau Pjerin Xhuvanin në Elbasan, shtyhet gjyqi për ish-efektivin e RENEAS, pjesë e grupit për mbrojtjen e votës të PD

Gjyqi për ish-efektivin e RENEAS Arbër Paplekaj është shtyrë. Togat e zeza janë mbledhur paraditen e kësaj të premteje, por seanca nuk është zhvilluar...

Shtyhet gjyqi për “fatin” e Ervin Salianjit, deputeti i PD: Vetëm unë isha në sallë, nuk erdhën as gjyqtarët!

Gjyqi për deputetin e PD Ervin Salianji, është shtyrë dhe do të mbahet më datë 18 korrik në orën 14.00, shkruan newsbomb.al. Avokatët dhe...

I akuzuar për krime lufte në Ukrainë, ushtari rus pranon fajësinë në gjyq, pritet edhe dëshmia e familjarëve

Një ushtar 21 vjeçar rusk a pranuar fajësinë për krime lufte në Ukrainë. Vadim Shishimarin doli përpara gjyqit të parë për krimet e luftës...


Lajmet e fundit