Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

gjykate

Merret vendimi, Adelina Ismaili do të shoqërohet me forcë nga policia në gjykatë

Gjykata Themelore në Prishtinë do të kërkojë nga Policia e Kosovës që dëshmitaret Adelina, Zanfina dhe Ema Ismaili të sillen me shoqërim në seancën...

“Në Lushnjë është hall të martohesh, s’u jep njeri nuse”, Korreshi: Qyteti po degradon çdo ditë e më shumë me ikjen e gjykatës

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi foli sot për gjendjen e vështirë në të cilën ndodhet Lushnja, duket thënë se me ikjen e gjykatës...

Ministrja Kushi sfidon Albana Vokshin: Provo akuzat kundër meje dhe unë sot jap dorëheqjen! Ose shko në Gjykatë për shpifje

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, reagon për denoncimin që bëri këtë të enjte deputetja e PD Albana Vokshi. Kjo e fundit publikoi mesazhin e...

“Bashkëjetoj dhe kam tre fëmijë”, çfarë tha Alqi Bllako në Gjykatë, enigma pse nuk u pyet se ku ishte para se të arrestohej

Teksa gjyqtarja Irena Gjoka e pyeste me dyer të mbyllura Alqi Bllakon për të dhënat personale, gjyqtarja e njohur i shtroi pyetje duke nisur...

U vetëdorëzua në polici, Alqi Bllako del sot para gjykatës

Ish-deputeti i PS, Alqi Bllako sot do të njihet me masën e sigurisë, pasi akuzohet për “shpërdorim detyre”. Bëhet me dije se sot në orën...

Pas përballjes në seancë, “palët” përpasen jashtë Gjykatës në Stamboll, humbin jetën 3 persona e plagosen disa të tjerë

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotmë në Turqi jashtë Gjykatës Küçükçekmece të Stambollit. Bëhet me dije se pas përfundimit të seancës gjyqësore,...

Eni Çobani padit asistentin në Gjykatë, e akuzon se i ka vjedhur 30,000 euro

Avokatja ndërmjetësuese Eni Çobani ka paditur asistentin e saj duke e akuzuar se i ka marrë 30 mijë euro të një klienti. Çështja ka...

FOTO/ Vrau 19-vjeçarin grek pa mëshirë, shqiptari futet në Gjykatë me anti-plumb

Shqiptari i cili qëlloi për vdekje Alkis Kampanos në Greqi ka dalë ditën e sotme përballë Gjykatës. Me jelek anti-plumb, i veshur në të...

“Kam ndryshuar”, vrasësi masiv norvegjez kërkon lirimin, psikiatrja: Mos i zini besë!

Norvegjezi Anders Behring Breivik i cili ka vrarë 77 njerëz në 2011, kërkon lirim të parakohshëm nga burgu. Psikiatrja që ka mbikqyrur ekstremistin tha...

Gazment Bardhi përplaset edhe me policin në Gjykatë: Më provokove me shkelje etike (Video)

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi është përplasur me efektivin roje të Gjykatës së Tiranës, ku pritet të jepen masat për të...

Lajmet e fundit