Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

gjykate

Përfituan 66 mijë m2 tokë me vlerë 13 milionë euro, SPAK çon në gjykatë ish kryebashkiakun e Lezhës dhe 10 persona të tjerë

SPAK ka përfunduar hetimet lidhur me për tjetërsimin e pronave në bregdetin e Lezhës dhe ka vendosur marrjen në cilësinë e të pandehurit duke...

Dështon plani i Biden, Gjykata pezullon anulimin e miliarda borxheve studentore

Një gjykatë federale e apelit lëshoi të premten një urdhër për të bllokuar përkohësisht planin e Presidentit Joe Biden për anulimin e miliarda dollarëve...

“SPAK është mpirë nga kërcënimet”, Spartak Ngela: Shqipëria ka nevojë për një Gjykatë Ndërkombëtare që të luftojë korrupsionin

Avokati Spartak Ngjela ka thënë sot se Shqipërisë i duhet një gjykatë ndërkombëtare që të luftojë korrupsionin. Ai tha gjatë një interviste në “News 24”...

Tentoi të digjte 16 vjeçaren me benzinë, 25 vjeçari kërcënon gazetarin: Do ta fus në b*thë atë telefonin po të kapa përjashta (VIDEO)

Ardit Çela, 25 vjeçari i arrestuar nga Policia dhe i lënë sot në burg nga Gjykata e Tiranës, pasi tentoi të djegë me benzinë...

Gjykata jep urdhërin: Të publikohen provat që autorizuan kontrollin në rezidencën e Donald Trump!

Departamenti Amerikan i Drejtësisë do të publikojë të premten një version të reduktuar të dokumentit që shpjegon arsyen e kontrollit që FBI-ja kreu në...

Masakroi me thikë bashkëjetuesen, del para Gjykatës Ramis Mici, ja çfarë tha në seancë: Dua avokat…

Ramis Mici, i cili vrau bashkëjetuesen e tij Jetlira Elezi më 30 korrik në Elbasan ditën e sotme është shfaqur në Gjykatë në gjendje...

FOTO/ Përdhunoi dhe vrau në mënyrë makabre 8-vjeçarin në Fier, mbërrin në gjykatë Klodian Çalamani, blindohet e gjithë zona

Klodian Çalamani ka mbërritur në gjykatën e Fierit. Burime për mediat bëjnë me dije se gjykata dhe zona është blinduar në pritje të mbërritjes...

U arratis në Hungari, bashkëshortja e Nikolla Gruevskit “çon” ish-kryeministrin në gjykatë

Borkica Gruevski, bashkëshortja e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, ka dorëzuar kërkesë për divorc në Gjykatën Themelore Civile në Shkup. Nikolla dhe Borkica Gruevski u martuan në...

Motrave Ismaili iu kërkua shoqërimi me forcë në gjykatë, REAGON Adelina: Jemi kërcënuar!

Këgëtarja Adelina Ismaili ka reaguar pas vendimi të gjykatësit Agron Kuçi, i cili ka kërkuar nga Policia e Kosovës që t’i shoqërojë në gjykatë...

Albana Vokshi për ministren Kushi: Po përdor gjykatën, do të na mbyll gojën që mos bëjmë më denoncime

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi dhe albana Vokshi janë përballur në gjykatë ditën e sotme. Kushi ka paditur në gjykatë deputeten e Partisë Demokratike në...

Lajmet e fundit