Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

gjykate

Ngjarja në Ksamil, i akuzuari dëshmon në gjykatë: Kërkoj hetim të rregullt, kontrolloni dhe skafet e tjerë

Gjykata e Sarandës ka lënë në fuqi kërkesën e Prokurorisë, duke dhënë burg me afat 45 ditë të dyshuarin për aksidentin me pasojë vdekjen...

Rikthimi në detyrë i Dritan Demirajt me vendim gjykate, Mimi Kodheli nuk me lë me aq: Do bëjmë rekurs

Pasi fitoi gjyqin dhe  Gjykata Administrative e Apelit vendosi dje rikthimin në detyrë në Forcat e Armatosura të Dritan Demirajt, aktualisht ministër teknik i...

Ngjarje e pazakontë, i zemëruar për seancën, gjuan 4 herë me armë para gjykatës dhe përqafon nënën e viktimës

Por trupi i të riut nuk u gjet kurrë, ndërsa gjyqi po vazhdon për kaq vite duke shkaktuar më shumë dhimbje te familjarët.

Çfarë do të ndodhë me aksionet e “Top Channel”? Sot në gjykatë hidhet shorti

Sot në gjykatën e Apelit në Tiranë hidhet shorti për të përcaktuar se cili gjytar do të zëvendësojë Zeqine Sollakun, e cila u largua...

Denoncimi: Zbulohet skema e ndërhyrjes në shortin e Gjykatës Admistrative në Tiranë

Një tjetër skandal është zbuluar nga emisioni investigativ “Boom” në lidhje me shkeljen e procedurës së shortit për caktimin e gjyqtarëve në Gjykatën Administrative...

Skandali / Kryetari i Gjykatës Administrative shmang shortin

Më konkretisht në shortin e 1 shtatorit 2016 numri i çështjeve është 348, por kryetari Roshi nuk ka asnjë dosje për të gjykuar,...

Durrës, gruaja martohet me burrin e vdekur për t’i marrë pasurinë

Një 52-vjeçare po gjykohet për akuzën e “mashtrimit” në Gjykatën e Durrësit, në lidhje me një histori në kufijtë e të pazakontës. ...

Vrasja për gështenjat, Prokuroria mbyll hetimet për vëlla e motër, dosja në gjykatë

Prokuroria ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar në gjykatë dosjen e autorëve të vrasjes rreth një vit më parë në Kurbin pas një konflikti...

Mbërrin në Gjykatën e Vlorës Jorgo Zani, autori i vrasjes makabre të 12 vjeçarit

I njohur tashmë si “Monstra i Palasës”, Jorgo Zani, autori i vrasjes makabre të 12 vjeçarit, ka mbërritur në Gjykatën e Vlorës ku pritet...

Aneta Rama, nëna e kryeministrit në gjyq me kushërinjtë për apartamentin

Mamaja e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama ka paditur disa kushërinj të saj, për një apartament në Tiranë. Në çështjen civile Nr....

Lajmet e fundit