Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

gjykate

I gjeti kokainë në shtëpi, bashkëshortja dorëzon në polici aktorin e njohur shqiptar

Aktori i njohur Osman Azemi ditën e sotme u paraqit në Gjykatën Themelore të Prishtinës lidhur me një rast që kishte ndodhu më 3...

Sali Berisha mbledh Grupin Parlamentar: Edi Rama nuk do regjistrimin në gjykatë të PD! Po përdor pa mëshirë Alibeajn

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon kryeministrin Edi Rama se nuk do që Gjykata e Tiranës të regjistrojë Partinë Demokratike me të si kryetar, sepse do...

“Më ndihmoni”, telefonata që ngriti në këmbë policinë e Tiranës: Më rrezikohet jeta pasi të dal nga gjykata

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme, ku një telefonatë ka alarmuar policinë e Tiranës. Ka qenë një qytetar që ka telefonuar policinë...

U masakroi nënën me thikën e kuzhinës, Petrit Mamaj i penduar: U kërkoj falje fëmijëve të mi

Prokuroria e Fierit ka mbyllur hetimet për 56 vjeçarin, Petrit Mamaj, i cili në muajin shkurt të këtij viti vrau me thikën e kuzhinës...

Policia çon me forcë në gjykatë Klodian Çalamanin, përdhunoi e vrau 8 vjeçarin (VIDEO)

Klodian Çalamani, vrasësi i 8 vjeçarit Mateo Vasiu në fshatin Grecallli të Fierit, është dërguar forcërisht në Gjykatën e Fierit. Pas tre seancash mungesë...

Alarmi për bombë në Tiranë, Policia identifikon qytetarin me probleme mendore, kërkohen personat që e nxitën të bënte telefonatën

Policia e Tiranës njofton se ka identifikuar qytetarin që ka bërë dje telefonatë anonime në sallën operative dhe ka thënë se në një prej...

Telefonatë anonime për bombë në godinën e Gjykatës, policia e Tiranës “ngrihet në këmbë”

Një telefonatë anonime ka alarmuar policinë e Tiranës, pasi është thënë se në një Gjykatë në kryeqytet është vendosur një bombë. Bëhet me dije se...

Përfituan 66 mijë m2 tokë me vlerë 13 milionë euro, SPAK çon në gjykatë ish kryebashkiakun e Lezhës dhe 10 persona të tjerë

SPAK ka përfunduar hetimet lidhur me për tjetërsimin e pronave në bregdetin e Lezhës dhe ka vendosur marrjen në cilësinë e të pandehurit duke...

Dështon plani i Biden, Gjykata pezullon anulimin e miliarda borxheve studentore

Një gjykatë federale e apelit lëshoi të premten një urdhër për të bllokuar përkohësisht planin e Presidentit Joe Biden për anulimin e miliarda dollarëve...

“SPAK është mpirë nga kërcënimet”, Spartak Ngela: Shqipëria ka nevojë për një Gjykatë Ndërkombëtare që të luftojë korrupsionin

Avokati Spartak Ngjela ka thënë sot se Shqipërisë i duhet një gjykatë ndërkombëtare që të luftojë korrupsionin. Ai tha gjatë një interviste në “News 24”...

Lajmet e fundit