Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

gjykata

U vëtëdorëzua në Gjykatë, GJKKO rikonfirmon masën e arrestit me burg për zyrtarin e bashkisë së Bulqizës

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka rikonfirmuar masën e caktuar në mungesë "arrest me burg" për Leonard Daçin, juristin në Bashkinë e...

Pas urdhër-arrestit ndaj Putin, Rusia hap hetim penal ndaj Gjykatës së Hagës

Komiteti Hetues i Rusisë njoftoi mesditën e sotme se ka hapur një hetim penal ndaj prokurorit dhe gjyqtarëve të Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC), të...

Gjykata lë në burg Lefter Allën dhe zyrtarët e Bashkisë, flet avokati: Prokuroria nuk ka hetuar siç duhet punimet për Ujësjellësin

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për kryebashkiakun socialist Lefter Alla, i akuzuar për shkelje të barazisë...

Përdhunoi të miturën në Shkodër, merr fund arratia e Vasil Prronit, “Shqiponjat” ia ‘hedhin’ prangat

Një 33-vjeçar i shpallur në kërkim është vënë në prangat e policisë së Shkodrës. Shtetasi Vasil Prroni, i shpallur në kërkim më herët, pasi akuzohet...

I shpallur në kërkim, Gjykata e Tiranës tregon arsyet e lirimit të Fatjon Muratit (VENDIMI)

Gjykata e Tiranës ka zbardhur vendimin për ku sqaron lirimin nga burgu të Fatjon Muratit, duke i caktuar masën nga “arrest me burg” në...

Dokumenti/ Gjykata nuk njeh dorëheqjen, emri i Lulzim Bashës shkon në KQZ si kryetar i PD

Partia Demokratike ka depozituar sot në KQZ kërkesën për t'u regjistruar në zgjedhjet e 14 Majit. Indrit Sefa, juristi i grupimit të drejtuar nga...

Gjykata i hoqi vulën nga dora, Berisha deklaratë nga selia e PD: Baza e partisë ka një gjallëri të paparë! Revolucioni nuk ndalon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë këtë të hënë në një deklaratë për mediat nga selia blu, ku ka njoftuar se anëtarësia dhe baza e...

Jozefina Topalli REAGON pas vendimit për vulën: Nga sot kryetarët e partive i cakton Rama përmes gjykatave, në sallë pati presion…

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka reaguar pas vendimit të Apelit për vulën dhe logon e Partisë Demokratike. Në një postim në Facebook,  ajo...

Partia i mbetet Alibeajt/ Flet Berisha: Gjykatësi lexoi VENDIMIN e marrë në zyrën e RAMËS! Ishte i QÊLLIMSHËM, PD do e kapërcejë edhe këtë...

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha foli pas vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila ka vendosur që çështja e vulës dhe logos së...

Shpërthim i fuqishëm në Podgoricë, 39-vjeçari hedh veten në erë brenda gjykatës, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Gjykatën Themelore të Podogoricës. Sipas informacioneve paraprake mësohet se në ambientet e gjykatës ka...

Lajmet e fundit