Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Gjykata Speciale

Grenell: Kam folur me Thaçin, Gjykata Speciale është shumë politike

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Grenell ka treguar se ka folur me ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Grenell tha se sistemi i...

Të akuzuar për krime lufte, sot seanca e radhës për Hashim Thaçin dhe ish krerët e tjerë të UÇK-së

Sot në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e radhës për Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin dhe Jakup Krasniqin. Seanca do të mbahet në...

Ndjekje penale për Fatmir Mediun? Gjykata Speciale merr nesër vendimin për ish-ministrin

Gjykata Speciale pritet të marrë nesër vendimin nëse do të rinisë ose jo ndjekja penale për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu. Gjykata e Posaçme për...

Prej muajsh në paraburgim, Specialja cakton seancën e radhës për Thaçin dhe ish-krerët e UÇK-së në Hagë

Gjykata Speciale e Hagës ka caktuar seancën e radhës ndaj ish-presidentit Hashim Thaçi dhe ish-krerëve të tjerë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që po...

2 vite burg për Adriatik Llallën, gazetari: Berisha dhe Meta të vunë aty si kamikaz, tani as ata s’të mbrojnë dot se kanë hallet...

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dënoi sot me 2 vite burg, 5 vite përjashtim nga shërbimt publike dhe i sekuestroi...

Gjykata Speciale konfirmon aktakuzën për 2 pjesëtarë të UÇK-së, pritet zhvillimi i seancës së radhës

Gjykata Speciale ka konfirmuar aktakuzën ndaj 2 pjesëtarëve të Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucatit e Nasim Hardinajt. ...

Salih Mustafa del për të tretën herë para Gjykatës Speciale, përcaktohet statusi i tij

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa do të paraqitet për të tretën herë para Gjykatës Speciale, për të përcaktuar statusin e tij....

Gjykata Speciale në Hagë, ja kur do përballet sërish me akuzat ish-Presidenti Hashim Thaçi (DATA)

Seanca e radhës e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Gjykatën Speciale në Hagë do të jetë më 18 nëntor.  Kështu...

Video: Hashim Thaçi i dorëzohet autoriteteve të Gjykatës Speciale

Ish-komandanti suprem i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi i është dorëzuar autoriteteve të Gjykatës Speciale. Vetëm pak minuta më parë...

Ftesa nga Gjykata Speciale, tjetër ish-pjesëtar i UÇK ftohet në Hagë

Ish-anëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Imer Zogaj, ka deklaruar se ka edhe ai ka marrë ditën e sotme ftesë nga Gjykata Speciale. ...

Lajmet e fundit