Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

Gjykata Speciale

Të akuzuar për krime lufte, në mars nis gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK

Më 1 mars pritet të nisë gjykimi në Gjykatën Speciale për ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi. Kryetari i...

“Gjykatë Speciale-padrejtësi speciale”, qytetarë protestë në Prishtinë kundër dënimit të Salih Mustafës

Me sloganin “Jo në emrin tim”, në Prishtinë është protestuar kundër Gjykatës Speciale pas dënimit me 26 vjet burgim për krime lufte të ish-komandantit...

Specialja shpall fajtor Salih Mustafën, dënohet me 26 vite burg ish-pjesëtari i UÇK-së

Gjykata Speciale ka shpallur fajtor dhe ka dënuar me 26 vite burg ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafën. Ai është shpallur fajtor për...

Gjykata Speciale cakton datën, ja kur do të jepet aktgjykimi për ish-eprorin e UÇK

Gjykata Speciale në Hagë ka njoftuar se 16 dhjetori 2022 është caktuar si datë për shpalljen e aktgjykimit lidhur me rastin e Salih Mustafës,...

“Dosjet dorëzohen në fund të vitit”, Gjykata Speciale tregon kur mund të nisë gjykimi ndaj ish-liderëve të UÇK

Zëdhënësja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, Angela Griep ka konfirmuar për mediat se gjykimi për rastin e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe të tjerët...

I arrestuari i parë i Gjykatës Speciale, kërkohen 35 vite burg në Hagë për ish-komandantin e UÇK-së, Salih Mustafa

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka kërkuar që Salih Mustafa të dënohet me 35 vite burgim. Prokurori Cezary Michalczuk tha se për ndalim arbitrar...

Gjykata Speciale thërret në Hagë dhe kreun e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës

Agjencia Kosovare e Inteligjencës (AKI), njofton se Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dërguar fletëthirrje për Inspektorin e Përgjithshëm Burim Ramadani. Kreu i Inteligjencës...

Nuk ka liri për Hashim Thaçin, Gjykata Speciale vendos për ish-presidentin e Kosovës

Ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi do të qëndrojë në paraburgim. Gjykata Speciale ka marrë vendimin pasditen e kësaj të mërkure, duke mos ndryshuar masën...

Hashim Thaçi mbetet në burg, Gjykata Speciale refuzon lirimin me kusht të ish-presidentit (ARSYEJA)

Gjykata Speciale e ka refuzuar garancinë e Policisë së Kosovës për lirimin me kusht të ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Lirimi me kusht është refuzuar...

Grenell: Kam folur me Thaçin, Gjykata Speciale është shumë politike

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Grenell ka treguar se ka folur me ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Grenell tha se sistemi i...

Lajmet e fundit