Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

Gjykata Kushtetuse

Akuzat e Aleancës për Teatrin, reagon delegacioni i BE: Deklarata bazuar në shpifje; ja çfarë thotë për takimin e Sorecës me Tushën

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri ka reaguar pas akuzave të përfaqësueses së Aleancës për Teatrin në Gjykatën Kushtetuese, Adriana Kalaja, e cila tha...

“Po na diskriminojnë”, Partia Republikane dërgon në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për të fituar financim në zgjedhjet e ardhshme

Përfaqësuesi i Partisë Republikane ditën e sotme ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese, kërkesën për ndryshimin e kodit të financimit të partive në zgjedhjet e...

A do ktheheni në krye të LSI? Meta batuta me gazetarët: Ju ftoj të rikthehemi në majë të…

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur dhe për shkarkimin e tij nga Kuvendi. Meta u pyet...

Ndërtuesit kërkuan që të hiqet taksa e strehimit social, Gjykata Kushtetuse rrëzon padinë

Gjykata kushtetuse ka rrëzuar kërkesën e ndërtuesve që të hiqet taksta e strehimit social. Gjykata Kushtetuse njofton se ka rrëzuar kërkesën pasi ka konstatuar mungesën...

Lajmet e fundit