Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

gjykata kushtetuese

Kuvendi dorëzon në Gjykatën Kushtetuese vendimin për shkarkimin e Metës

Kuvendi i Shqipërisë ka dorëzuar sot në Gjykatën Kushtetuese vendimin për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Vendimi u votua në datën 9 qershor me 104...

Parlamenti dorëzon sot në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shkarkimin e Metës

Kuvendi i Shqipërisë pritet që ditën e sotme të dorëzojë në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Bëhet me dije se në...

Për herë të parë në historinë e Shqipërisë, nëse socialistët sigurojnë votat sot, Ilir Meta bëhet Presidenti i parë i Republikës i shkarkuar nga...

Kuvendi i Shqipërisë do të mbajë sot, më 9 qershor 2021, seancën e jashtëzakonshme për shkarkimin ose jo nga detyra të Presidentit të Republikës...

Nuk iu pranua betimi te noteri për Gjykatën Kushtetuese, Arta Vorpsi “shpërblehet” në Gjykatën e Lartë, emërohet Shefe Kabineti

Arta Vorpsi, gjyqtarja që u bë e njohur për publikun pasi u betua te noteri për t’u bërë anëtare e Gjykatës Kushtetuese, duke qenë...

Gjykata Kushtetuese shtyn seancën për Teatrin, pranon provat shtesë, rrëzon kërkesën për dëshmitarët: Palët do ballafaqohen në 15 qershor

Gjykata Kushtetuese shtyn seancën për shembjen dhe pronësinë e Teatrit Kombëtar, shkruan newsbomb.al. Vendimi është marrë pak më parë, pas një seance që ka...

Aleanca për Teatrin kërkon dëshmitarë Ramën dhe Braçen te Gjykata Kushtetuese, Presidenca do prova shtesë dhe kërkon të thirren 14 persona të tjerë (E...

Në Gjykatën Kushtetuese mbahet sot seanca e parë për paditë e depozituar nga Presidenti Ilir Meta, për shembjen e Teatrit Kombëtar, shkruan newsbomb.al. Relatore...

Përballja në Kushtetuese, Presidenca kërkon të merren prova shtesë për shembjen e Teatrit Kombëtar

Në Gjykatën Kushtetuese mbahet sot seanca e parë për paditë e depozituar nga Presidenti Ilir Meta, për shembjen e Teatrit Kombëtar, shkruan newsbomb.al. Relatore...

Padia e Voltana Ademit për zgjedhjet e 30 qershorit, Gjykata Kushtetuese cakton seancën e parë

Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën 23 qershor për të shqyrtuar kërkesën e kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, lidhur më zgjedhjet e 30 qershorit të...

Fatos Lulo humb betejën në Apel, i mbeten nën sekuestro dyqani 172 m/2 në Tiranë

Ish-Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese Fatos Lulo humb betejën në Gjykatën e Apelit për të rrimarë pasurinë e tij të sekuestruar me urdhër të gjykatës...

Përballja Rama-Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt, Gjykata Kushtetuese merr vendimin: Pushohet gjykimi për kërkimin mbi zgjidhjen e mosmarrëveshjes së kompetencës

Gjykata Kushtetuese ka marrë ditën e sotme vendimin në lidhje me përplasjen e kryeministrit Rama me presidentin Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si...

Lajmet e fundit