Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

gjykata e tiranes

Gjykata e Tiranës liron KLEVIS BALLIUN dhe 3 protestuesit e tjerë

Gjykata e Tiranës ka liruar ish-deputetin e PD Klevis Balliu. Balliu nga 'arrest me burg' është lënë në ‘detyrim paraqitje, bashkë...

Kërkon regjistrimin në Gjykatën e Tiranës, Lëvizja Vetëvendosje tashmë edhe në Shqipëri

Në gjykatën e Tiranës është dorëzuar para 1 muaji kërkesa për Qendrën 'Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri'. Ka qenë Boiken Abazi që...

Gjyqi me CONAD Albania, Ilir Ciko nuk pranon ‘ofertën’ e gjykatës dhe kompanisë

Është mbajtur ditën e sotme seanca e parë gjyqësore mes ekspertit të Ekonomisë Ilir Ciko dhe Conad Albania, pasi ky i fundit hodhi në...

Balla optimist për dënimin e autorëve: Drejtësia e re do ta hetojë siç duhet 21 Janarin

Kreu i grupit paralamentar të PS-së Taulant Balla ka folur pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, e cila shpalli fajtor kreun e PD-së Lulzim...

Gjykata dënoi për shpifje Bashën, Balla: Vendim historik, nuk duhet të shfrytëzojmë postin për…

Menjëherë pasi Gjykata e Tiranës shpalli fajtor kreun e PD-së Lulzim Bashën, i cili ishte i akuzuar për shpifje nga kreu i grupit parlamentar...

I dënuar nga gjykata e Tiranës me 20 vite burg, arrestohet në aeroport vrasësi

Policia italiane ka arrestuar në aeroport  një shtetas shqiptar i dënuar për vrasje nga gjykata e Tiranës me 20 vite burg. ...

Gjykata merr vendimin: 3 muaj burg për Alban Hoxhën

Rreth 2 muaj më parë, portieri i Partizanit Alban Hoxha u arrestua pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur. ...

I hodhi kapsollen efektives, Gjykata e Tiranës merr vendimin për Daniel Drobaj

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “burg pa afat” për 18-vjeçarin Daniel Drobaj, i cili akuzohet se ka hedhur kapsollën ndaj efektives së Shqiponjave...

21 Janari/ Gjykata e Tiranës shpall moskompetencë, ‘pason’ dosjen për Ndrea Prendin dhe Agim Llupon

  Në këtë mënyrë Gjykata e Tiranës e ka dërguar dosjen në Gjykatën administrative. Ish-komandanti Ndrea Prendi është paditur në...

Ankimoi vendimin, Gjykata e Tiranës pranon kërkesën e Izet Haxhisë

Gjykata e Tiranës i jep të drejtën e ankimimit ish truprojës së Sali Berishës, Izet Haxhisë. Mësohet se Haxhia do...

Lajmet e fundit