Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
40 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

Gjykata e Posacme

Kundërshtoi SPAK për zgjatjen e hetimeve, Gjykata e Posaçme rrëzon Suel Çelën

Gjykata e Posaçme ka vendosur sot të rrëzojë kërkesën e të kërkuarit Suel Çela, për mos-zgjatjen e afateve të hetimeve ndaj tij. Ai akuzohet...

Kërkoi bashkimin e dosjeve të inceneratorit të Fierit dhe Elbasanit, Gjykata rrëzon kërkesën e avokatit të Lefter Kokës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e bërë nga ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka për bashkimin e dy dosjeve të inceneratorëve të Fierit dhe...

Avokati kërkesë në Gjykatën e Posaçme: Të bashkohen dosjet e inceneratorit të Fierit dhe Elbasanit, për Lefter Kokën

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka kërkon në Gjykatën e Posaçme që dy dosjet e inceneratorëve të Fierit dhe të Elbasanit të bashkohen në një...

Gjykata e Posaçme dënon me 13 vite burg Hekuran Markun, për trafikimin e 1 ton hashash

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dënuar këtë të mërkurë me 13 vite burg Hekuran Markun. GJKKO ka pranuar kërkesën...

Gjykata e Posaçme konfirmon akuzën e SPAK, lë në burg 10 të arrestuarit për kokainën në Fier

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka konfirmuar këtë të shtunë masat e sigurisë për 10 të arrestuarit e operacionit të...

SPAK kërkon masë të dytë sigurie, Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën për Alqi Bllakon

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka rrëzuar kërkesën e SPAK për masë të dytë sigurie për Alqi Bllakon. Ish-deputeti socialist...

Gjykata e Posaçme lë në burg 5 të arrestuarit për inceneratorin e Fierit

Gjykata e Posaçme ka vlerësuar sot masat e sigurisë të kërkuara nga SPAK, për pesë të arrestuarit për inceneratorin e Fierit. Ata akuzohen se...

Ndihmonte trafikantët e drogës, Apeli i GJKKO vendos për fatin e prokurorit të Kukësit, Edmond Karriqit

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë në fuqi masën “arrest me burg” për prokurorin e Kukësit, Edmond Karriqi. Karriqi është...

Gjykata e Posaçme dënon me 13 vite burg vëllain e ish-deputetit të PS

Gjevi Ndoka, vëllai i ish-deputetit socialist Arben Ndoka, është dënuar me 13 vite burg. Vendimi është dhënë sot nga Gjykata e Posaçme e Apelit,...

Gjykata e Posaçme e shpalli të pafajshme, SPAK ankimon vendimin për anëtaren e vettingut Etleda Çiftja

Prokuroria Speciale ka ankimuar vendimin e marrë dy javë më parë nga Gjykata e Posaçme, për shpalljen të pafajshme të anëtares së vettingut Etleda...

Lajmet e fundit