Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

gjykata e larte

4 anëtarë të Gjykatës së Lartë dorëzojnë detyrën, në listën e “zezë” të VETTINGUT (EMRAT)

4 anëtarë të Gjykatë së Lartë dorëzojnë detyrën pasi u ka mbaruar mandati. Ata janë Arjana Fullani, Evelina Qirjako, Guxim...

Kush është biznesmeni që do të dëshmojë në gjyqin e bujshëm, Gjykata e Lartë pranon kërkesën e Tom Doshit

Gjykata e Lartë ka kërkuar sot që në seancën gjyqësore për deputetin Tom Doshi të dëshmojnë kryeministri Edi Rama, kreu i Kuvendit, Ilir...

Historia e pazakontë, 20 vite burg për një “vrasje aksidentale”, ish-kryeplaku që kërkon të çojë çështjen në Strasburg

Pas këtij vendimi Nela u la në burg, deri më 30 janar 2017, ditën kur doli nga burgu me “liri me kusht”, pas...

Gjykata e Lartë lë në fuqi vendimin e Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles, sot u pezulluan dy prokurorë

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles në Vlorë, ku në prill...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, 52 kandidatë në garë për 9 pozicione të institucionit që do përcaktojë ‘drejtësinë e re’ shqiptare

Gjykata Kushtetuese, ajo e Lartë, KLD dhe Prokuroria e Përgjithshme kanë bërë propozimet e tyre për kandidatët që do të emërohen në institucionin e...

“Beteja” e fshehtë për vetting-un. Prokuroria, kundër gjykatave

Çështja e sekuestrimit të serverit të ILDKPKI-së po merr vëmendje ndërkombëtare dhe të shërbimeve sekrete. Burime të shërbimeve sekrete, por edhe...

Shpallet në kërkim ndërkombëtar bashkëshorti i gjykatëses Andrea

Bashkëshorti i ish-gjyqtares së Gjykatës së Lartë Majlinda Andrea, Odhisea Andrea është shpallur në kërkim ndërkombëtar me akuzën e “korrupsionit pasiv të gjyqtarëve”. ...

Gilmano Dani mbetet në burg, Gjykata nuk pranon rekursin e shokut të Emiljano Shullazit

Gilmano Dani do të vazhdojë të qëndrojë në burg. Gjykata e Lartë nuk ka pranuar rekursin e Danit për ndryshimin e masës së sigurisë...

Edi Rama reagon pas vendimit për “21 janarin”: U mohua pas zvarritjes kriminale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë për të mos pranuar rekursin e Prokurorisë së Përgjithshme për të dënuar me...

21 janari/ Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e Prokurisë, i’u desh 3 vite këshillim

Gjykata e lartë nuk ka pranuar rekursin e prokurorisë për çështjen e 21 janarit. Vendimi është marë nga Kolegji Penal dhe trupi gjykues nuk...

Lajmet e fundit